Klaipėdos savivaldybės taryba patvirtino 2023 metų biudžetą, suplanavo artimiausių metų darbus

Klaipėdos savivaldybės taryba patvirtino 2023 metų biudžetą, suplanavo artimiausių metų darbus
AA

Savivaldybės taryba patvirtino 2023 metų savivaldybės biudžetą ir 2023-2025 metų strateginį veiklos planą. Tai svarbiausi miesto dokumentai, kuriuose numatomas finansavimas, investicijos, suplanuojama veikla įvairiose gyventojams svarbiose srityse – švietimo, socialinės apsaugos, kultūros, sporto, miesto plėtros, infrastruktūros gerinimo, aplinkosaugos, ekonomikos ir kt.

Klaipėdos miesto savivaldybės biudžetas kasmet auga: 2023 metų biudžeto apimtis – 292 mln. eurų. Patvirtintos prognozuojamos biudžeto pajamos – 292 mln. eurų  –  yra  48,7 mln. eurų arba 20 procentų didesnės nei buvo patvirtintos praėjusių metų pradžioje. Patvirtinti asignavimai iš biudžeto pajamų taip pat siekia 292 mln. eurų, dar 27 mln. numatyti iš apyvartinių lėšų likučio, finansavimo apimtys auga daugeliui sričių.

„Biudžeto augimo tendenciją Klaipėda išlaiko jau ne vienerius metus iš eilės. Tai reiškia, kad nepaisant infliacijos, nesustos miestui svarbūs projektai, bus pradedami nauji, bus užtikrintas deramas dėmesys švietimui, socialinei, sveikatos apsaugai, ekonomikos skatinimui ir kitoms miestui svarbioms sritims. Žinoma, iššūkių taip pat netrūks – būtinas itin atsakingas ir racionalus planavimas išskiriant prioritetus, numatant darbų eiliškumą, subalansuojant miesto poreikius su savivaldos galimybėmis“, – sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Didžiausia biudžeto lėšų dalis – 162 mln., tai yra daugiau nei 55 proc. biudžeto – atitenka švietimo funkcijai, šios lėšos skiriamos mokyklų, darželių išlaikymui, sąlygų ugdymo procesui užtikrinimui, švietimo darbuotojų atlyginimams, neformaliojo švietimo organizavimui ir kitoms su ugdymu susijusioms reikmėms. Antroje vietoje – socialinė apsauga, šiai sričiai numatyta 34,9 mln. arba 12 proc. biudžeto lėšų, toliau rikiuojasi kultūra, ekonomika, aplinkosauga ir kitos miestui svarbios sritys.

Investicijoms iš biudžeto numatoma skirti 40,7 mln. eurų. Šios lėšos bus naudojamos daugiabučių namų kiemų infrastruktūrai gerinti, gatvėms, pėsčiųjų takams, skverams, parkams atnaujinti, švietimo įstaigų pastatams, sporto aikštynams tvarkyti. Tarp numatomų projektų – naujo pastato Jūrininkų poliklinikai statyba, paslaugų vaikams su negalia ir jų šeimoms plėtra, Baltijos pr. žiedinės sankryžos, senamiesčio gatvių rekonstravimo darbų tęsimas, darbų pabaiga Sakurų, Skulptūrų parke, naujos mokyklos statybų finišas, pilies didžiojo bokšto atkūrimas, dviračių takų atnaujinimas, naujų elektrinių autobusų įsigijimas, naujo vandens maršruto Danės upėje startas.

Savivaldybės biudžeto pagrindas yra patvirtintas Strateginis veiklos planas. Strateginiame veiklos plane iškelti tikslai didinti miesto konkurencingumą, kryptingai vystant infrastruktūrą ir sudarant palankias sąlygas verslui, kurti mieste patrauklią, švarią ir saugią gyvenamąją aplinką, užtikrinti gyventojams aukštą švietimo, kultūros, socialinių, sporto ir sveikatos apsaugos paslaugų kokybę ir prieinamumą.