Klaipėdos hospisas kviečia į unikalią parodą: eksponuojami ypatingų vaikų meno kūriniai, spėję sužavėti japonus

Klaipėdos hospisas kviečia į unikalią parodą: eksponuojami ypatingų vaikų meno kūriniai, spėję sužavėti japonus
AA

Klaipėdiečiai ir miesto svečiai turi ypatingą galimybę pasigrožėti neeiliniais meno kūriniais: Klaipėdos hospisas siūlo apsilankyti nemokamoje ir visiems atviroje parodoje, kurios objektu tapo talentingų vaikų iš Kelmės specialiosios mokyklos bei „Kražantės“ progimnazijos darbai. Juos įvertinti spėjo jau spėjo ir Japonija, mat Klaipėdoje paroda surengta darbams sugrįžus iš Tekančios Saulės šalies.

klaipėdos hospisas

„Eksponuojami ypatinga, vektorinės tapybos technika, sukurti darbai yra vaikų, turinčių negalią. Tačiau juos reikia pamatyti, ką šie žmonės gali, ir suprasite, kad galbūt tai mes esam tokie“, – įspūdį, kurį palieka spalvinga, ryški ir unikali paroda, apibūdino jos organizatoriai.

Paveikslai, kuriuos parodos lankytojai iki pat ateinančių metų balandžio galės išvysti užsukę į Klaipėdos hospisą, kone aštuonerius metus kurti vaikų, lankančių Vektorinio (kompiuterinio) piešimo ir fotografijos pagrindų būrelį, kuriam vadovauja mokytojas Valdas Kančauskas. Dvidešimtmetį su vaikais dirbantis mokytojas akcentuoja, kad vaikai, turintys didelę ir labai didelę protinę bei fizinę negalią, savo meniniais gabumais ir raiška gali aplenkti ne vieną. Būtent tai jis nori atskleisti kuo platesniam ratui žmonių.

klaipėdos hospisas

klaipedos hospisas

Sukurti paveikslai reikalauja nepaprasto kruopštumo, kantrybės ir atsidavimo, mat kiekvienas kūrinys gimė naudojant „taškavimo“ techniką – ranka dedant šimtus tūkstančių suderintų spalvų taškų. Visa ši taškelių „jūra“ virsta įvairiausiais pačių vaikų sugalvotais vaizdiniais ir objektais. Rezultatas neretai priverčia aiktelėti: pasirinktos spalvos, jų gylis, ryškumas, vaikų sukurti vaizdai palieka neišdildomą įspūdį.

klaipėdos hispisas

Kaip pasakoja V. Kančauskas, vieną paveikslą vaikai piešia prie jo praleisdami bent 60, o kartais net daugiau, valandų, tad kūrybos procesas gali užtrukti net ir iki 9 mėnesių. Pasirinkti įrankiai ir technika – identiški realaus tapymo įrankiams ir technikoms, tik visi paveikslai gimė naudojant kompiuterį, programinę įrangą bei kompiuterinę pelę.

Kiekvienas kompiuteriu nutapytas kūrinys paverčiamas didelės raiškos nuotrauka, kuri atspausdinama ant muziejinės kokybės didelio formato drobės. Šitaip, aiškina VšĮ „Angelų sodai“ įkūrėjas, kiekvienas vaiko darbas tampa pribloškiančios spalvų gamos paveikslu. Be to, pabrėžė vaikus ugdantis mokytojas, paprasta tapymo technika išgauti tokią spalvų gamą nėra galimybės, tad šitai suteikia vaikų sukurtiems paveikslams unikalumo.

Mokytojas neslepia, kad dėmesys ir aplinkinių susižavėjimas atneša nemažai džiaugsmo vektorinės tapybos techniką pamėgusiems vaikams, kurie pasijunta ir svarbūs, ir reikalingi, mat turintiems raidos negalią vaikams neretai įrodyti savo svarbą visuomenei ypač sudėtinga.

Būtent tai, kad vaikų darbai išties ypatingi ir traukiantys akį, sužavėjo Lietuvos dienų parodos, surengtos Japonijoje, organizatorius, pakvietusius surengti parodą šioje tolimoje šalyje. Be to, išduoda V. Kančauskas, norima vaikų piešinius perkelti ir ant kitų objektų – perkelti ant įvairių aksesuarų, lininių ir medvilnių suknelių.

Klaipėdos hospise, adresu Jūros g. 4, rengiama ypatingų vaikų tapybos darbų paroda lankytojai kviečiami pasidžiaugti ir pasigrožėti iki pat balandžio. Parodos lankymas – nemokamas.

Ikona, uždaryti