Klaipėdoje pradės šildyti darželius ir mokyklas

Klaipėdoje pradės šildyti darželius ir mokyklas
AA

Rytoj, spalio 18 d., pradedamas šildymo sezonas Klaipėdos ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo, taip pat socialinių paslaugų įstaigose.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius pasirašė įsakymą, kuriuo nuo š. m.  spalio 18 d. pradedamas šildymo sezonas Klaipėdos ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo bei socialinių paslaugų įstaigose. Kada bus pradėti šildyti ir kiti pastatai, pasak savivaldybės administracijos vadovo, lems oro temperatūra. Sprendimas vėliau negu ankstesniais metais pradėti šildymo sezoną mieste priimtas atsižvelgus į šiuo metu vyraujančias palankias oro sąlygas bei prognozes. Kuo vėliau pradėti šildymo sezoną mieste siekiama ir dėl drastiškai pabrangusios energijos.

Šildymo sezono pradžią, atsižvelgdama į faktinę lauko oro temperatūrą, savivaldybė nustato savo pavaldume esančioms įstaigoms. Kiti šilumos vartotojai, įskaitant ir daugiabučių gyvenamųjų namų gyventojus, balsų daugumos sprendimu gali patys apsispręsti dėl savo pastatų šildymo pradžios – ji nebūtinai turi sutapti su savivaldybės nustatyta šildymo sezono pradžia. Kai kurie miesto gyvenamieji namai galimybe anksčiau pradėti šildytis jau pasinaudojo.

Pernai Savivaldybei priklausančias ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo, taip pat socialinių paslaugų įstaigas centralizuotai šildyti pradėta nuo spalio 4 d., šildymo sezonas visame uostamiestyje pernai pradėtas spalio 12 dieną.