Kalėdos Klaipėdoje 2022: koncertai, susitikimai su Kalėdų Seneliu ir šventė Ukrainos vaikams

Kalėdos Klaipėdoje 2022: koncertai, susitikimai su Kalėdų Seneliu ir šventė Ukrainos vaikams
AA

Iki Šv. Kalėdų likus kiek daugiau nei savaitei, Klaipėda kviečia į gausius šventinius renginius Teatro aikštėje. Jau šį savaitgalį čia skambės Žvejų rūmų mišraus choro „Cantare“ melodijos, pasirodys klaipėdietė atlikėja KARO, lauks žaismingas Kalėdų Senelis, o pirmadienį kvies gerumo renginys Ukrainos vaikams.

Kalėdinės choro CANTARE melodijos


Gyvos eglutės pasirinkimu aiškią žinutę apie kalėdinio laikotarpio prasmę siunčianti Klaipėda, likusį Advento laiką kviečia į bendruomeniškus renginius. Jau šį penktadienį, gruodžio 16 d., 18.30 val. prie gražiosios miesto eglutės skambės Klaipėdos kultūros centro Žvejų rūmų mišraus choro „Cantare“ atliekamos melodijos.  Koncerto programoje - šiltos ir gerai žinomos šventinės melodijos - „Tyliąją naktį“ (J. Naujalis), „Gul šiandieną“ (J. Naujalis), tradicinė Prancūzų kalėdinė giesmė „Noel Nouvelet“, Franz Gruber „Tyli naktis“ (Franz Gruber), „Džiaugsmingų šventų Kalėdų“ ir k.t. 

Gruodžio 17-ąją koncertai, žuvienė ir Kalėdų Senelis

Netikėtu šventiniu akcentu kalėdinę renginių programą papildo menininkės Saulės Želnytės pristatoma interaktyvi instaliacija - „Dovana. Krentantis vanduo – minčių lietus“. Projektas visuomenei bus pristatytas gruodžio 17 d., šeštadienį, 10.00 val. Klaipėdos senojo turgaus halėje (Turgaus a. 5).

Interaktyvi instaliacija „Dovana. Krentantis vanduo – minčių lietus“ yra projekto „TURĖTI ar būti?“ dalis.

„Kaip tapytojai man svarbu  ieškoti naujų kūrybinių formų spalvinei raiškai perteikti. Mano kūrinys - dovana miesto žmonėms, skirtas ne turėti jį, o būti jame. Specialiai šiai instaliacijai sukurta muzika, kuri sukurta iš mano kelionių garsų dienoraščio ir kompozitoriaus Fausto Pociaus melodijos“,-  sako instaliacijos autorė, menininkė Saulė Želnytė.

Kalėdinius renginius papildys ir ilgamečiai partneriai - Vakarų Lietuvos žvejų ir žuvies perdirbėjų konfederacija bei Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigada „Žemaitija“, kurie gruodžio 17 d., 12.00-14.00 val. kviečia šventinei žuvienei ir košei.

Jau sutemus, gruodžio 17-ąją, 17.00 val. Teatro aikštėje mažų ir didelių lauks Kalėdų Senelis, kuris ne tik kvies žaisti, pajudėti, bet ir išklausys mažųjų svajones belaukiant Šv. Kalėdų. Po susitikimo su Kalėdų Seneliu Teatro aikštėje – 18.00 val. dar vienas šventinis koncertas su klaipėdiete atlikėja KARO.

Šv. Mikalojaus šventė Ukrainos vaikams
Gruodžio 19-ąją, pirmadienį, 17 val. VšĮ „Klaipėdos šventės“ ir asociacija „Mano miestas Klaipėda“ kviečia į Šv. Mikalojaus vakarą Ukrainos vaikams. Šv. Mikalojus – katalikų ir stačiatikių gerbiamas šventasis, Kalėdų Senelio prototipas. Būtent gruodžio 19-ąją Ukrainos vaikai mini Šv. Mikalojaus dieną, kuri svarbi jų šventinių tradicijų dalis. Šv. Mikalojus šią dieną vaikams atneša sausainių ir meduolių, kuriuos nubudę ryte, vaikai randa po savo pagalve.

„Rengdami Kalėdinių-Naujametinių renginių programą, galvojame apie visas mūsų mieste esančias bendruomenes, taip pat ir į Klaipėdą po karo atvažiavusias ukrainiečių šeimas ir jų vaikus, kuriems norisi padovanoti šventę, dalelę šviesos ir šilumos. Esame dėkingi partneriams, kurie išgirdę gruodžio 19 renginio idėją, nedvejodami sutiko prisidėti. Nors išgyvename nelengvą metą, visai šalia vyksta karas, turime padėti vieni kitiems, o labiausiai- rūpintis šalia esančiais ir pasistengti, kad artėjančios šventės įžiebtų viduje vilties ir taikios ateities žiburius“, - sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorė Eglė Šulskė.

Gruodžio 19-osios vakarą, Klaipėdoje gyvenantys Ukrainos vaikai bus vaišinami arbata ir renginio partnerių UAB „Biržų duona“ sausainiais, o šventinę nuotaiką kurs netikėtas muzikinis pasirodymas.

Ikona, uždaryti