Sužibo klasikinė Klaipėdos Kalėdų eglutė

Sužibo klasikinė Klaipėdos Kalėdų eglutė
AA

Šeštadienio vakarą centrinėje Klaipėdos kalėdinių renginių erdvėje - Teatro aikštėje, iškilmingai įžiebta miesto Kalėdų eglė. Jau aštuntąjį kartą čia nušvito natūrali, 12 metrų aukščio eglutė, kurią miestui padovanojo jo gyventojai. Kartu su egle įžiebta ir išskirtinė ledo čiuožykla, nušviesta tūkstančių lempučių. Jaukus šventinis muzikinis vakaras klaipėdiečius užbūrė varpelių skambesiu, muzikinėmis premjeromis ir Kalėdų Seneliu, elegantiškai išbandžiusiu ką tik paruoštą ledą. 

klaipėda

Žiemiškas Klaipėdos eglutės vakaro kodas – kalėdiniai garsai, lydintys visą Advento laikotarpį – nuo plešiamo lapkričio kalendoriaus lapelio iki didingo Klaipėdos kariliono varpų skambesio, palydinčio į Naujuosius Metus.

Įžiebimo vakarą pradėjo klaipėdietis atlikėjas, menininkas Linas Švirinas, jo gongų ir varpų garsai. Bendraudamas su tūkstantine minia, atlikėjas kūrė ir būrė banguojančią varpelių jūrą, kurių dėka pamažu artėta prie vakaro tikslo – eglės įžiebimo. Netrukus scenoje pasirodė ir specialiai Klaipėdai sukurtą kūrinį – „Kalėdinė meilės daina“ dovanojo atlikėja Jausmė.

Linas švirinas

Šventinį vakarą tęsė susirinkusius pasveikinęs Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus su žmona Ilona Vaitkuviene.

a bvaitkus

„Mieli klaipėdiečiai ir miesto svečiai, džiugu matyti tiek daug jūsų susirinkusių. Ačiū, kad esate kartu. Prasideda pati gražiausia metų šventė, laukimo šventė. Pasitikdami šv. Kalėdas ir Naujuosius Metus tikimės, kad ateinantys metai bus geresni, kad įvyks stebuklai. Linkiu nelaukti, o pradėti daryti gerus darbus, mylėti, apkabinti, pagerbti, padėkoti, padėti tiems, kuriems labiausiai reikia ir pamatysit, jog stebuklai įvyks savaime. Kartu su savo žmona Ilona, linkiu jums kuo geriausių, kuo gražiausių Šv. Kalėdų, kad ateinantys 2024 metai tikrai būtų geresni, kad jie būtų kupini taikos ir džiaugsmo. Meilės į jūsų širdis ir šilumos jūsų namams. Gražių švenčių!“, - linkėjo Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

O kas mums yra Kalėdos? Į šį klausimą dainomis „Malkos“ ir „Vuogienė“ atsakė dainininkas Rokas Kašėta, dzūkiška tarme papuošęs Klaipėdos eglės įžiebimo akimirką. Atlikėjui antrino ir Klaipėdai sentimentų nestokojanti grupė „Baltos  varnos”, kurioms Kalėdos - tai draugų juokas, kai skamba muzika ir norisi šokti.

kalipėdos eglutė

Artėjant link kulminacijos, susirinkę klaipėdiečiai ir miesto svečiai savo atsineštų varpelių muzika ėmė kviesti Kalėdų Senelį. Jam skaičiuojant iki 10-ties, įžiebta Klaipėdos Kalėdų eglutė. Šventinį koncertą vainikavo Roko Yan premjerinis kūrinys „Žiemos daina“.

Kalėdų simbolis - atvira ledo čiuožykla, tūkstančiais girliandų nušvito kartu su eglute. Čiuožykla, atkartodama Teatro aikštės formą, išskirtinė Lietuvoje - apvali ir užima beveik 500 m. Magiškos eglutės įžiebimo ceremonijos metu, ant ledo pasirodė dailiojo čiuožimo klubo „Speigas“ vaikai.

klaipėda

Atvira ledo čiuožykla veiks nuo eglutės įžiebimo vakaro - gruodžio 2 iki sausio 7 dienos.

Įžiebus Kalėdų eglutę, atvėrus ilgai lauktą Ledo čiuožyklą bei sulaukus Kalėdų senelio sveikinimų, Teatro aikštėje prasidėjo diskoteka „Kalėdų link!“ su DJ Wil-O. Čia netrūko visiems žinomų, pažįstamų ir mielų kalėdinių melodijų.

Reklama Ikona, uždaryti