Skrydžiui per Atlantą – 92-eji: S. Dariaus gimtinėje istorinė šventė

Skrydžiui per Atlantą – 92-eji: S. Dariaus gimtinėje istorinė šventė
AA

Liepos 20 d., Klaipėdos rajone, adresu Dariaus k. 2, Judrėnų seniūnijoje esanti Stepono Dariaus gimtinė-muziejus kviečia visuomenę į iškilmingą S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 92-ųjų metinių minėjimą.

Renginys skirtas ne tik įprasminti vieną didžiausių XX a. Lietuvos istorinių įvykių, bet ir įkvėpti naujas kartas domėtis šalies aviacijos istorija bei tautos dvasios stiprybe.

Šventės programoje derės tiek rimtis ir pagarba žuvusiems didvyriams, tiek įspūdingi reginiai visai šeimai. Renginio pradžią lydės šv. Mišios muziejaus kiemelyje – jos aukojamos už Steponą Darių ir Stasį Girėną, drąsuolius, kurie 1933 m. liepos mėnesį išskrido iš Niujorko ir nepasiekę tikslo žuvo Soldino girioje. Po šv. Mišių lankytojams atsivers galimybė nemokamai aplankyti muziejų – vietą, kurioje prasidėjo Stepono Dariaus gyvenimo kelias.

Renginyje dalyvaus ne tik žinomi Lietuvos muzikantai, bet ir išskirtiniai aviacinio pasaulio atstovai. Akrobatinio skraidymo meistras Igoris Lobanovas demonstruos kvapą gniaužiančius manevrus ore, o netrukus po jo – pasirodys „Skyhackers“ šou, kuriame susijungia motociklo ir lėktuvo elementai.

Didžiulio susidomėjimo turėtų sulaukti ir senovinių orlaivių ANBO eskadrilės pasirodymas – tai unikalus būdas prisiliesti prie tarpukario aviacijos dvasios. Rengėjai žada ir netikėtą siurprizą, kurį pristatys orlaivių pilotai ir konstruktoriai – tai dovana visiems, kurie domisi aviacijos istorija ir jos technologine raida.

Kultūrinę programą praturtins Salantų kapela „Strazdelis“ ir Neringos liaudiškos muzikos kapela „Joldija“, kurios kurs gyvą ryšį tarp tradicinės muzikos ir šventės tematikos. Scenoje pasirodys žinomi Lietuvos atlikėjai: Rytis Cicinas, grupė „Karaliai“ ir Vytautas Šiškauskas. Šventės kulminacija – akrobatinio skraidymo grupės ANBO pasirodymas, kurį lydės ir Donato Paužuolio, daugkartinio aviamodelių čempiono, demonstracija. Jo valdomi aviamodeliai ne tik žavi techniniu tikslumu, bet ir liudija Lietuvos kūrybingumo bei technologinių gebėjimų potencialą.

„Tai ne tik pramoga – tai mūsų tautos atminties saugojimas ir pagarba tiems, kurie dėl Lietuvos vardo garsinimo aukojo viską. Kviečiame visus kartu pagerbti legendinius lakūnus ir patirti šventę, kuri nepaliks abejingų,“ – teigia organizatoriai.

Šventė Stepono Dariaus gimtinėje – tai neeilinė galimybė susiburti, prisiminti ir iš naujo įvertinti drąsos, ryžto ir meilės tėvynei reikšmę.