Rytoj nemokamas įėjimas į Lietuvos jūrų muziejų

Rytoj nemokamas įėjimas į Lietuvos jūrų muziejų
AA

Rytoj, lapkričio 28 d., patekti į Lietuvos jūrų muziejų nieko nekainuos. 

Paskutinį mėnesio sekmadienį, nemokamo muziejų lankymo modelis taikomas Kultūros ministerijai pavaldiems nacionaliniams ir respublikiniams muziejams, tarp kurių ir Lietuvos jūrų muziejus.

Nemokamus bilietus į Jūrų muziejų parsisiųskite internetu iš anksto kiekvienam šeimos nariui, (įskaitant ir vaikus) atskiru krepšeliu (t.y. – ne kartu su delfinariumo bilietais!).

Sekmadienį akvariumas ir muziejaus ekspozicijos dirbs – 10.30 val. - 17.00 val.

Akvariume kviečiama į intriguojančią kelionę nuo Lietuvos upelio, ežero per Baltijos ir Šiaurės jūras į tropinius vandenis.

lietuvos jūrų muziejus

Dvidešimt keturiuose akvariumuose gyvena apie 100 šiltųjų vandenų, 60 gėlavandenių žuvų ir bestuburių rūšių.

lietuvos jūrų muziejus

Akvariumo puošmena – 18 m ilgio perregimas akrilo tunelis.

lietuvos jūrų muziejaus tunelis

Jis įrengtas po pagrindiniu baseinu, kuriame, stebindami savo dydžiu ir išvaizda, plaukioja eršketai. Dabar kai kurių šių archajiškų, dinozaurų laikus menančių gyvūnų ilgis jau viršija du metrus. Gyvena jie iki šimto metų ir užauga net iki dešimties metrų.

Lietuvos jūrų muziejaus akvarioumas

Akvariume įrengta ekspozicija „Baltijos jūra – mūsų namai“, kur pasakojama Baltijos jūros formavimosi istorija, demonstruojami čia žiemojantys paukščiai. Nustebins šimtus kartų padidintas tipiško Baltijos jūros priekrantės gyventojo – jūrų tarakono vaizdas. 

ekspozicija baltijos jūra

Lietuvos jūrų muziejaus Laivybos istorijos ekspozicijos įrengtos Nerijos forte, kur eksponuojama didžiausia Lietuvoje inkarų kolekcija.

lietuvos jūrų muziejaus poterna

Po pylimais esančiuose šaudmenų saugyklose – poternose, apšaudymo iškyšose – kaponierėse įrengtose ekspozicijose pasakojama apie Lietuvos laivyną, didžiausias laivų katastrofas, burlaivių epochos ženklus Klaipėdoje, nežinomus Lietuvos jūrinės istorijos puslapius.

ekspozicija laivybos istorija

Muziejuje gyvena daugelio lankytojų mylimi neskraidantys paukščiai, pingvinai. Yra žinoma 17 rūšių pingvinų.  Didžiausias iš dabartinių atstovų – imperatoriškasis pingvinas, gyvenantis Antarktidoje. Šie pingvinai užauga iki 130 cm dydžio ir sveria apie 30–40 kilogramų. Mažiausias – mėlynasis arba mažasis pingvinas, užaugantis iki 30–45 cm dydžio ir sveriantis vos 1–2 kilogramus

lietuvos jūrų muziejaus pingvinai

Baltijos jūroje gyvena trys ruonių rūšys, dvi iš jų galima pamatyti muziejuje. Tai  Baltijos pilkieji ir Rytų Atlanto paprastieji ruoniai.

Ruoniams draugiją muziejuje palaiko Šiaurės jūrų liūtai, jie – viena agresyviausių ausytųjų ruonių šeimos rūšių. 

ruoniai lietuvos jūrų muziejus

Ikona, uždaryti