Rugsėjį Klaipėdą užvaldys animacija ir videožaidimai – lankytojų lauks festivalis BLON

Rugsėjį Klaipėdą užvaldys animacija ir videožaidimai – lankytojų lauks festivalis BLON
AA

Rugsėjo 7–10 d. devintą kartą į Klaipėdą grįžta tarptautinis animacijos ir videožaidimų festivalis BLON. Kasmet augantis festivalis šiais metais pasiūlys išskirtinę animacijos, videožaidimų ir virtualios realybės (VR) patirčių programą, kurioje gausu kūrėjų iš Lietuvos ir užsienio valstybių darbų. 

blon

„Šių metų programa alsuoja tuo, kuo gyvena pasaulis, ji gausi temų, žanrų meninių išraiškų įvairove. Programa įspūdinga ir be galo gausi. Pristatysime tris konkursines animacijos programas, tradicinę ir visų labai laukiamą Naujosios bangos animaciją. Šių metų naujiena – festivalyje dalyvausiančio kuratoriaus iš Taivano Yi Wang sudėliota programa „Neramios būsenos, kurioje pristatysime queer animacijos temas ir kūrėjus, - pasakoja Laura Almantaitė, festivalio BLON vadovė.

Devintus metus organizuojamas festivalis yra vienintelis renginys Baltijos šalyse, vienijantis videožaidimų, skaitmeninio meno ir animacijos profesionalus ir fanus. Festivalio metu publikai bus pristatyti naujausi apdovanojimus pelnę ilgametražiai ir trumpametražiai animaciniai filmai, organizuojamos kelios konkursinės filmų programos, vyks tarptautinė VR darbų paroda ir videožaidimų paroda bei apdovanojimai.

Renginio dalyviai kviečiami į įvairias diskusijas, seminarus, kūrybines dirbtuves ir susitikimus su užsienio ir Lietuvos kūrėjais. Studentams, moksleiviams šie renginiai – nemokami.

„BLON festivalis yra vieta, kur susitinka industrijų profesionalai ir fanai. Per visus gyvavimo metus užsitarnavome vardą kaip jauki, daugeliui prieinama erdvė, kurioje mezgasi kontaktai, gimsta naujos idėjos ir projektai. Šiais metais festivalyje sulauksime daugiau kaip 70 svečių. Mums labai svarbu pristatyti ir plačiau kalbėti apie šias žinomas, smalsumą žadinančias, bet vis dar mažai pažįstamas animacijos, videožaidimų ir virtualios realybės industrijas, didžiulį jų potencialą, - sako L. Almantaitė.

Pirmą kartą festivalyje organizuojami videožaidimų apdovanojimai „Aware Game Awards, nugalėtoją rinks tarptautinė žiuri. Pasak videožaidimų programą kuruojančio Artūro Rumiancevo, formuojant šių metų žaidimų programą, didelis dėmesys buvo skiriamas žaidimams, kurie atkreipia dėmesį į įvairias aktualias temas – nuo asmeninių patirčių iki pasaulinių ar socialinių klausimų.

„Videožaidimus žmonės pirmiausia suvokia kaip pramogą. Tačiau jie gali atlikti ir labai svarbią švietėjišką, edukacinę funkciją. Žaidimai gali paskatinti įsitraukimą ir empatiją, padėdami mums geriau suprasti vieniems kitus ir mus supantį pasaulį. Siekiame parodyti savo lankytojams visiškai kitokią, netikėtą žaidimų pusę ir kartu įkvėpti bei įtraukti vietines kūrėjų bendruomenes,“ – sako A. Rumiancevas.

Antrą rugsėjo savaitgalį vyksiančiame festivalyje bus rodomi pasaulinio garso animacijos meistrų pilnametražiai ir trumpametražiai animaciniai filmai, analizuojantys rūpimas, bendražmogiškas temas, pristatomos jautrios, jaudinančios istorijos, pasaulį sukrėtę įvykiai, žmogaus gyvenimo dramos ir komedijos – visa tai papasakota estetiška, įvairia, įspūdinga animacijos stilistika.

Renginio dalyviai taip pat turės galimybę patirti VR kūrinius ir atrasti videožaidimų konkursinę programą bei parodą, organizuojamą su partneriais iš Berlyno – BLON x A. MAZE., kurioje bus pristatyti 8 geriausi darbai, gegužę rodyti Berlyne.

Rugsėjo 7–10 d. festivalio renginiai 7 Klaipėdos lokacijose: Kultūros fabrike, HOFE, KKKC Parodų rūmuose, ArleKine, 10 Tiltų kavinėje, 10 Tiltų kieme, Pidžin animacijos studijoje.