Pirmą kartą Lietuvoje startuoja Pasaulio buriavimo čempionatas

Pirmą kartą Lietuvoje startuoja Pasaulio buriavimo čempionatas
AA

Beveik 40 komandų iš skirtingų valstybių jau antradienį, rugpjūčio 24 dieną, startuos pirmą kartą Lietuvoje, Nidoje, organizuojamame „Platu 25“ jachtų klasės pasaulio čempionate. Pasak buriuotojų, tai – mūsų šaliai didelis įvykis, galintis duoti postūmį, kad tokio masto renginių, kur susirenka stipriausi vienos ar kitos jachtų klasės pasaulio sportininkai, vyktų daugiau.

„Labai džiaugiuosi, kad turime galimybę sulaukti tiek daug svečių iš užsienio ir tikrai išmokti kažką visiškai naujo. Pasaulio čempionato organizavimas mums – naujas dalykas, tačiau manau, kad čia – tik pradžia ir tų čempionatų nuo šiol bus daugiau. Šiuo metu čia susirinko tikrai stipriausi „Platu 25“ jachtų klasės pasaulio buriuotojai. Turim 5 kartus čempionais tapusią italų įgulą, labai stiprią estų komandą, daug įgulų iš Latvijos ir Ukrainos. Tikrai bus gera proga išsiaiškinti, kas šiuo metu šioje jachtų klasėje stipriausi“,- prieš varžybų startą džiaugėsi čempionatą organizuojančio „Gero vėjo klubo“ prezidentas Mantas Klimantavičius.

Pasak jo, didžiausi iššūkiai buvo infrastruktūriniai – pasirūpinti teisėjų laivais, kateriais, taip pat – suburti kompetentingą, tarptautinius standartus atitinkančią teisėjų bei protestų komiteto komandą.

Pasak Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidento Naglio Nasvyčio, ypač džiugu, kad tokio masto renginį „Gero vėjo klubas“ ryžosi organizuoti pandemijos laikais, užtikrinant visą privalomą dalyvių saugumą.

„Šie „Platu 25“ laivai – įnoringi kaip jauni eržilai. Aš pats jau daugelį metų nebeburiavau tokiom mažom jachtutėm. Tad man asmeniškai pradėjimas buriuoti „Platu 25“ jachtų klase prieš keletą metų buvo kaip grįžimas atgal 20-30 metų atgal, prie sportinių, olimpinių klasių, kuriomis buriuoja jaunimas. „Platu 25“ laivyne ypač smagu tai, kad grįžti prie jachtų, kurios yra vienodos – buriuojant jomis iš karto gali matyti, ką gerai ar blogai padarei – tai ir savęs patikrinimas, ir galimybė tobulėti“,- džiaugėsi N. Nasvytis, pasaulio čempionate startuosiantis su jachtos „Simona“ komanda.

Per keletą metų vos nuo kelių „Platu 25“ jachtų „Gero vėjo klubas“ šį laivyną užaugino iki poros dešimčių. Dar beveik tiek pat įgulų į pasaulio čempionatą susirinko iš užsienio valstybių. Tarp jų – ir pasaulio čempionų titulą 2018 Rygoje vykusio čempionato metu iškovojusi italų įgula „Euz II Villa Schinosa“, šiemet vadovaujama kapitono Francesco Lanera.

„Mes labai džiaugiamės, kad čempionų titulas šiemet vėl atviras ir pagaliau turėsime galimybę jį ginti ant vandens. Jaučiamės pasiruošę lenktynėms. Tai pirmas kartas, kai lenktyniausime šioje akvatorijoje, tačiau iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad čempionato vieta – labai graži ir pakankamai vėjuota. Visiems dalyviams linkime buriuoti saugiai ir mėgautis regata“,- prieš čempionato startą teigė F. Lanera.

Ši jau dešimt metų drauge buriuojanti komanda yra net 11 kartų yra tapę Italijos „Platu 25“ čempionais ir 5 kartus pasaulio. Tiesa, čia, Nidoje, jie susidurs su rimta konkurencija. Tarp įgulų – Latvijos „Platu 25“ čempionai „Buffalo“  su kapitonu Janis Benfelds, itin stipraus estų buriuotojo Mati Sepp vadovaujama „Penelope“ įgula, Lietuvos „Platu 25“ čempionai „White Whale“ su kapitonu Raimondu Šiugždiniu, Ukrainos komanda „Jerry Speed“ su kapitone Anastasia Kolesnichenko, kątik pirmąją vietą atvirame Baltijos šalių čempionate pirmąją vietą iškovojusi „Plandoros“ komanda su kapitono Tadu Žižiu. Dėl „Covid-19“ pandemijos, deja, atvykti į pasaulio čempionatą negalėjo jame užsiregsitravę Australijos komanda „Easy Tiger III“ su kapitonu Chris Way.

„Platu 25“ pasaulio čempionato lenktynės Nidoje vyks rugpjūčio 24-28 dienomis. Čempionato rezultatus bus galima sekti čia

Reklama Ikona, uždaryti