Pasaulio „Platu 25“ čempionate Nidoje komandoms teko buriuoti ribinėmis sąlygomis: plyšo burės, lūžo stiebas

AA

Antrąja Pasaulio „Platu 25“ čempionato dieną buriuotojams teko lenktyniauti kone ekstremaliomis sąlygomis. Pučiant pastoviam 20 mazgų (10 m/s) viršijančiam vėjui dalį komandų pavedė technika – trūkinėjo jachtos valdymui ir konstrukcijai svarbios virvės, plyšo burės, viena įgula neteko stiebo.

Ekstremalios sąlygos pakoregavo ir lyderių trejeto išsidėstymą – po pirmos dienos pirmavę lietuviai „White Whale“ (kpt. Raimondas Šiugždinis), po antrosios dienos lenktynių pirmąją vietą užleido dabartiniams pasaulio čempionams, italų įgulai „Euz II Villa Schinosa“ (kpt. Francesco Lanera).

„Šiandien buvo fantastiška buriavimo diena pučiant 20-22-25 mazgams vėjo, buvo bangų ir lietaus. Sąlygos nebuvo lengvos ir mes labai džiaugiamės, kad visose trejose lenktynėse finišavome antri. „Platu 25“ jachtos nėra lengvai valdomas laivas pučiant stipriam vėjui ir ypač – buriuojant pavėjui. Manau, mums šiandien padėjo mūsų patirtis, turima buriuojant šia jachtų klase net dešimt metų“,- po finišo teigė komandos „Euz Villa Schinosa“ narys Corrado Capece Minotolo.

Vis dėlto nemažai daliai įgulų stipraus vėjo sąlygos sukėlė techninių sunkumų – ne viena įgula susiplėšė bures, o štai Lietuvai atstovaujančios „Matahambre“ įgulos jachta neteko stiebo.

„Vėjo tikrai buvo labai daug ir antrose lenktynėse, paskutiniame pavėjiniame kurse sulūžo stiebas. Pagavom bangą ir vėjo gūsį tuo pat metu, dar spėjau pagalvoti, kad dabar jau labai greitai plauksim, viskas bus puiku, bet pakrovos neatlaikė virvė, kuri laiko stiebą iš galo. Ji suplyšo ir stiebas nukrito į vandenį. Visos burės atsidūrė vandeny, grotas suplyšo, spinakeris suplyšo, tačiau svarbiausia, kad visi įgulos nariai liko sveiki“,- sugrįžęs į krantą pasakojo „Matahambre“ kapitonas Juozas Gordevičius.

Pasak jo, įgula mėgins atsigabenti iš Vilniaus papildomą stiebą ir paruošti jachtą likusioms čempionato lenktynėms.

Nemenkų techninių problemų patyrė ir latvių moterų įgula „RA Evolution“ – joms lenktynių metu sulūžo jachtos vairas, tačiau ši įgula taip pat tikisi gedimą pašalinti ir tęsti kovą čempionate.

Buriuotojų teigimu, lenktyniaujant stipraus vėjo sąlygomis itin svarbu, kad būtų puikiai paruošta jachtos technika ir nepasitaikytų žmogiškųjų klaidų, nes esant didelėms apkrovoms, kiekviena klaida ar ne iki galo paruošta techninė dalis gali kainuoti labai brangiai.

Po dviejų lenktynių dienų, per kurias abi įvyko po tris lenktynes, lyderių trejetuke laikosi įsitvirtinusios trys komandos. Po pirmosios dienos pirmavę Lietuvos atstovai „White Whale“ po antrosios, turėdami 14 taškų, užima trečiąją vietą. Antroje vietoje su 12 taškų laikosi estų komanda „Penelope“ (kpt. Mati Sepp), o pirmoje – čempionų titulą ginantys italai „Euz II Villa Schinosa“ (kpt. Francesco Lanera).

Kol kas pirmajame dešimtuke galima rasti vieną italų, vieną estų, keturias lietuvių ir keturias Ukrainos komandas.

Pasaulio „Platu 25“ čempionatas Nidoje truks iki rugpjūčio 28 dienos. Čempionato rezultatus galima rasti čia.

Reklama Ikona, uždaryti