Pasaulinė turizmo diena Klaipėdoje - nuo aklos kelionės po mišką ir save iki "Dingusios karalystės" paieškų

Pasaulinė turizmo diena Klaipėdoje - nuo aklos kelionės po mišką ir save iki "Dingusios karalystės" paieškų
AA

Rugsėjo 27-ąją visame pasaulyje minima Turizmo diena. Pasaulinė turizmo organizacija šiemet kviečia „permąstyti turizmą“: skatina atrasti ir keliauti tvariau, sumaniau ir saugiau. 

Tad ir Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras parengė  programą miestiečiams bei miesto svečiams, kuri kviečia atrasti, patirti, sužinoti, išbandyti.

 

Anot, KTKIC direktorės Romenos Savickienės "pastarieji metai turizmo sektoriui nebuvo patys lengviausi atsižvelgiant į pandeminę, geopolitinę situaciją, tačiau labai džiugu, jog žmonės ir toliau keliavo, ragavo, ieškojo įvairių patirčių ne tik savo krašte, bet ir kitose pasaulio šalyse. Svarstėme kokią netradicinę ekskursiją galėtume pasiūlyti ir nusprendėme pakviesti į alternatyvų projektą - gamtos gidų vedamą aklą kelionę po mišką ir save. Nieko nematysit, todėl intensyviai naudositės visomis kitomis juslėmis, o netekę įprasto išorinio pasaulio suvokimo, turėsite galimybę kitaip pažvelgti į savo vidų. Be šios potyrių kelionės, kviesime išbandyti laivavedžio darbą - mūsų partneriai Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla lauks visų, kurie domisi jūra ir laivais, išmokys valdyti laivo simuliatorių ir leis pasijusti tikrais jūrininkais. Atradimo džiaugsmas jus aplankys pasirinkus ekskursiją - orientacinį žaidimą "Dingusi karalystė“- tai dviejų istorinių sluoksnių žemėlapis, su praeities ir dabarties filtrais, fiksuojančiais iki šių dienų išlikusius miesto objektus, menančius Prūsijos karalystės laikmetį bei jo palikimą Klaipėdos kraštui ir nūdienos Lietuvai. Sužinoti apie įdomius ir garsius Memelio/Klaipėdos gyventojus ir svečius pakvies mūsų partneriai - Klaipėdos vokiečių bendrija, S.Dacho namai, kurie Klaipėdos 770 gimtadienio proga parengė naują turistinį maršrutą. Ir, be abejo, visus kviesime į ekskursijas po Klaipėdos senamiestį.

Jungiamės prie  Europos judumo savaitės ir kviečiame į ekskursiją po miestą elektriniu, Klaipėdoje pagamintu, „Dancer" autobusu. Keliaudami ne tik klausysitės gido pasakojimų apie gražiausias Klaipėdos vietas, bet ir sužinosite iš ko pagamintas ir kaip veikia elektra varomas autobusas. Maršrutas - nuo "Švyturio" arenos iki KU botanikos sodo.

 

Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras kartu su nacionaline turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ Pasaulinės turizmo dienos proga kviečia  po savo šalį keliauti traukiniais ir dalyvauti  šventinėje akcijoje „Laimingoji vieta“ . Rugsėjo 27 d. traukinio maršrute Vilnius – Telšiai- Klaipėda (išvykimo laikas 17:01 val.) laimingosios vietos bilietą įsigijusių lauks staigmenos, kurias įsteigė  Klaipėdos miesto verslo įmonės bei kultūros įstaigos: Lietuvos jūrų muziejus, Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, „Pajūrio kempingas“, pramogų įmonės- „Wet Weim“, „Popa Boat“, viešbutis „Viktorija“, maitinimo įstaigos- „Ateik. Ateik“, „Grasso“, „Gaisrinė“, „10 Tiltų“ ir kiti.

 

PROGRAMA:


09.22 (ketvirtadienis)

15.00 -16.30 ekskursija elektriniu autobusu „Dancer“
Susitikimo vieta: parkavimo aikštelė prie Klaipėdos „Švyturio“ arenos

09.24 (šeštadienis)

10.10 - 11.10 “Akla kelionė po mišką ir save”. 
Susitikimo vieta: Kuršių nerija, Smiltynė, Smiltynės g. 9 (Kuršių nerijos nacionalinio parko turizmo informacijos centras)
Reikalingas inventorius: Vanduo, apranga pagal orą, rūbai, dengiantys kojas ir rankas. Akims uždengti -  skarelė, balaklava ar kt.

11.00 - 13.30 Klaipėdos vokiečių bendrija, S. Dacho namai pristato ekskursiją “Įdomūs ir garsūs Memelio/Klaipėdos gyventojai bei svečiai“.  
Susitikimo vieta: Jono kalnelis, prie Klaipėdos senamiesčio maketo. 
Ekskursijos pabaiga – prie Domšaičio galerijos. 

11.40 - 12.40 “Akla kelionė po mišką ir save”.
Susitikimo vieta: Kuršių nerija, Smiltynė, Smiltynės g. 9 (Kuršių nerijos nacionalinio parko turizmo informacijos centras)
Reikalingas inventorius: Vanduo, apranga pagal orą, rūbai, dengiantys kojas ir rankas. Akims uždengti - skarelė, balaklava ar kt.


12.00 - 14.00 Ekskursija po Klaipėdos senamiestį (lietuvių kalba). Susitikimo vieta: Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras, Turgaus g. 7.


13.10 - 14.10 “Akla kelionė po mišką ir save”.
Susitikimo vieta: Kuršių nerija, Smiltynė, Smiltynės g. 9 (Kuršių nerijos nacionalinio parko turizmo informacijos centras)
Reikalingas inventorius: Vanduo, apranga pagal orą, rūbai, dengiantys kojas ir rankas. Akims uždengti - skarelė, balaklava ar kt.


09.27 (antradienis)


10.00 - 10.45 Ekskursija- orientacinis žaidimas “Dingusi karalystė”. Susitikimo vieta: prie Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro, Turgaus g. 7


11.30 - 12.15 Ekskursija- orientacinis žaidimas “Dingusi karalystė”. Susitikimo vieta: prie Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro, Turgaus g. 7


13.00 - 13.45 Ekskursija- orientacinis žaidimas “Dingusi karalystė”. Susitikimo vieta:  prie Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro, Turgaus g. 7


15.00 - 16.00 Norite pasijusti laivo kapitonu ? Ateikite ir išbandykite laivo simuliatorių Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje.
Susitikimo vieta: Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, I. Kanto g. 7

16.00 - 17.00   Norite pasijusti laivo kapitonu ? Ateikite ir išbandykite laivo simuliatorių Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje.
Susitikimo vieta: Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, I. Kanto g. 7

VISI RENGINIAI NEMOKAMI!
Vietų skaičius ribotas - reikalinga išankstinė registracija el.paštu  tic@klaipedainfo.lt arba tel. +370 687 52051

Reklama Ikona, uždaryti