Palangą užlies pučiamųjų muzika

Palangą užlies pučiamųjų muzika
AA

Iki svarbiausio šiųmečio Europos pučiamųjų muzikos pasaulio įvykio – Palangoje vyksiančio 45-ojo Europos brasbendų čempionato (EBBC 2024) – liko vos trys mėnesiai, tad prekyba bilietais į šį prestižinį renginį jau gerokai įsibėgėjo.

Balandžio 27 d. – gegužės 5 d. Palangoje vyksiančio prestižinio pučiamųjų muzikos pasaulio renginio metu į kurortą suvažiuos geriausi Europos varinių pučiamųjų orkestrai, kurie rungsis tarpusavyje dėl čempiono titulo skirtingose kategorijose. Čempionatą vainikuos įspūdingas gala koncertas, nepaliksiantis abejingų.

Išankstinė prekyba bilietais į visus čempionato koncertus paskelbta 2023 m. gruodžio 1 d., o sausio 20 d. pradėta prekyba į atskirus EBBC 2024 renginius. Galimybė pirmą kartą sudalyvauti EBBC, vysiančiame vadinamojoje „Naujojoje“ Europoje, sudomino ne tik pučiamųjų muzikos profesionalus, bet ir žanro mėgėjus. Jau parduota apie 25 proc. kombi-bilietų.

Susidomėjimą renginiu rodo ne tik mūsų šalies, bet ir kitų Europos valstybių gyventojai. Patys aktyviausi pasirodė esantys šveicarai – iki šiol jie nupirko daugiausiai čempionato bilietų. Nedaug nuo jų atsilieka britai bei norvegai.

Savaitės trukmės šventė

Įsigyti bilietus bei visa galva pasinerti į šį pirmą kartą Rytų Europoje organizuojamą prestižinį renginį išties verta - Palanga, priimsianti geriausius Europos varinių pučiamųjų orkestrus, ne tik muzikantus, bet ir visus muzikos mėgėjus pakvies į visą savaitę trunkančią pučiamųjų muzikos šventę. Geriausi Europos varinių pučiamųjų orkestrai tarpusavy rungsis, o itin kompetentinga komisija vertins orkestrų pasirodymus. Palangoje pasirodys orkestrai iš Norvegijos, Anglijos, Velso, Šiaurės Airijos, Prancūzijos, Šveicarijos, Vokietijos, Italijos, Austrijos, Belgijos, Danijos, Olandijos, Švedijos bei Lietuvos.

Dėl geriausiųjų titulo orkestrai EBBC varžysis trijose kategorijose: aukščiausioje – Čempionų - šioje kategorijoje dalyvauja geriausi, nacionalines atrankas įveikę orkestrai, Iššūkio bei Jaunimo orkestrų.

Čempionato metu kurorte vyks daug renginių: be pagrindinių čempionato dalyvių pasirodymų, bus rengiami koncertai miesto aikštėse, susitikimai su kompozitoriais, solistais, dirigentais bei muzikos ekspertais, kūrybinės dirbtuvės.

Itin reikšminga muzikinė čempionato pusė, nes jo metu pristatomos naujausios žanro kompozicijos, o EBBC priimančios šalies kompozitoriai skatinami rašyti privalomuosius kūrinius visoms EBBC kategorijoms. Kompozitorės Vaidos Beinarienės kūrinį „Baltic Legends“, kaip privalomąjį kūrinį, Palangoje atliks Iššūkio kategorijos orkestrai, o Kazio Daugėlos „Lithuanian Dances“ nuskambės Jaunimo orkestrų konkurse. Likusius du privalomuosius kūrinius čempionatui sukūrė patyrę brasbendų pasaulio kompozitoriai - Philip Sparke iš Jungtinės Karalystės bei olandas Jan de Haan.

9-asis Europos kompozitorių konkursas 

Nuo1998-ųjų EBBC metu taip pat rengiami jaunųjų solistų, dirigentų arba kompozitorių konkursai. Gegužės 2 d. Palangoje įvyks 9-ojo Europos kompozitorių konkurso finalas, kurio metu nuskambės trys geriausios konkursui pateikti kūriniai varinių pučiamųjų orkestrui.

Kūrinius finalininkus atliks legendinis brasbendas iš Velso „The Cory Band“, kartą jau lankęsis Palangoje pučiamųjų muzikos festivalio „Amber Wind“ metu.

 Tą pačią dieną bus surengtas ir seminaras Lietuvos kompozitoriams, siekiantiems daugiau sužinoti apie rašymą pučiamųjų orkestrams.

Čempionų kategorijoje - geriausi iš geriausių 

Pučiamųjų muzikos profesionalams neabejotinai bus įdomūs orkestrų pasirodymai EBBC Čempionų kategorijoje, kur penktadienį, gegužės 3 d., visi šios kategorijos dalyviai atliks tą patį privalomąjį kūrinį, o komisija juos vertins nematydama ir nežinodama, kuris konkurso dalyvis pasirodo. Pučiamųjų muzikos profesionalams, girdintiems net subtiliausius muzikos virptelėjimus, ši čempionato dalis bus neįkainojama patirtis.

Šeštadienį, gegužės 4 d., Čempionų kategorijos orkestrai atliks savo pasirinktą programą. Tą pačią dieną Iššūkio kategorijoje varžysis orkestrai siekiantys patekti į Čempionų kategoriją. Tarp jų šiemet išvysime ir Lietuvai atstovaujantį orkestrą „Brass LT“.

Jaunatviškos energijos čempionatui suteiks ir gegužės 5 d. vyksiantis Europos jaunimo brasbendų konkursas, kuriame jaunimo orkestrai taip pat kaunasi dėl geriausiųjų titulo dviejose kategorijose. Čia taip pat išgirsime du Lietuvos brasbendus iš Panevėžio rajono — „Aukštyn“ bei „Sklepučini“.

Susiburs jungtinis jaunimo orkestras

Svarbi EBBC dalis - Europos jaunimo brasbendas (EYBB), į kurį intensyviai stovyklai deleguojami talentingi jaunuoliai iš visų EBBA priklausančių šalių. Ši EBBC tradicija prisideda prie žanro gyvybingumo, o Lietuvos atstovai taip pat kasmet papildo EYBB gretas. Europos jaunimo brasbendas Palangoje susiburs balandžio 27 d. ir surengs ne vieną pasirodymą. EYBB diriguos jau minėto, vieno žymiausių ir labiausiai apdovanotų brasbendų pasaulyje „The Cory Band“ dirigentas bei meno vadovas Philip Harper.

Neabejotinai didžiausio publikos dėmesio sulauks gegužės 4 d. Palangos koncertų salėje vyksiantis įspūdingas gala koncertas bei jo kulminacija - apdovanojimų ceremonija, kai bus karūnuoti geriausiai čempionate pasirodę orkestrai.

 

Reklama Ikona, uždaryti