Palanga ruošiasi stintų šventei, o Nidoje „Stintapūkis“ nevyks

Palanga ruošiasi stintų šventei, o Nidoje „Stintapūkis“ nevyks
AA

Palanga po metų pertraukos vasarį kvies į tradicinę stintų šventę, tuo metu Kuršių nerija nusprendė, kad „Stintapūkis“ kaip ir pernai nevyks.

Šiemet Palanga apsisprendė po metų pertraukos vėl kviesti ragauti stintų, jei tik nepasikeis taisyklės dėl renginių organizavimo esant sudėtingai epidemiologinei situacijai. Tradicinė šventė „Palangos stinta“ šiemet planuojama vasario 11–13 dienomis. 

Anot vieno iš šio renginio organizatorių Nerijaus Stasiulio, organizatoriai jaučia savotišką moralinę skolą tautodailininkams ir turizmo sektoriui, kuris stipriai nukentėjo dėl karantino ir neįvykusių renginių.

 

„Viena vertus, jaučiam didžiulį pasiilgimą kultūrinio gyvenimo, kuriame žmogus pasijunta, kad yra ne vien krūvos problemų ir reikalavimų, antra – mūsų stintų šventė turėjo didžiulį ekonominį rezultatą turizmo sektoriui, tautodailininkams, žvejams, amatininkams, tam verslo segmentui, kuris uždirba savo rankomis“, – sakė N. Stasiulis. 

Anot vieno organizatorių, jei neįvyktų „Stintų šventė“, o vėliau ir Kaziuko mugė, šis sektorius vėl liktų užribyje. 

„Mes juntame didelę pozityvią palaikymo bangą. Tariamės įvairius scenarijus, turime paruošę iki smulkmenų ir kultūrinę programą, ir mugę“, – teigė N. Stasiulis. 

Vyks prekyba, maudynės, kepimo čempionatas

Organizatoriai jau vykdo dalyvių registraciją į mugę, meškeriojimo varžybas nuo tilto, virėjus buria į kepimo ant žarijų čempionatą. 

„Šiemet jau 19 kartą darome šią šventę. Renginys susideda iš kelių ašių, bet pagrindinė ašis – kulinarinė linija. J. Basanavičiaus gatvėje visada vyksta žuvies mugė – nuo tikro žvejo su ką tik iš jūros pagauta žuvimi iki garuojančių rūkyklų. Viešojo maitinimo įstaigos siūlo patiekalus iš žuvies, daugiausiai iš stintos. Šią ašį stengiamės stiprinti“, – šventės gaires dėliojo N. Stasiulis

Renginio metu taip pat planuojamos mankštos, meditacija, maudynės šaltoje Baltijoje. 

Virtuvės šefai susirungs žuvies kepimo ant žarijų čempionate. Komandos buriasi kurdamos naujus receptus iš stintų. 

Mugėje lankytojų lauks kultūros paveldo atstovai, liaudies meistrai. Šiemet į Palangą pakviesti karaimai, kurie įsikurs centrinėje Palangos aikštėje pristatydami savo virtuvę, etnografinius ir kultūrinius elementus. 

Kurhauzo kieme atskira programa numatyta vaikams. 

Nidoje „Stintapūkis“ nevyks

Kaip BNS sakė Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro direktorė Edita Lubickaitė, „Stintapūkio“ nuspręsta nerengti dėl neaiškios epidemiologinės situacijos.

„Kadangi renginiams reikia iš anksto ruoštis, o nebuvo aiškumo, nusprendėme, kad „Stintapūkį“ organizuosime kitais metais. Tokį sprendimą priėmėme dėl neapibrėžtos situacijos“, – sakė E. Lubickaitė. 

Anot jos, šiam renginiui svarbi ne tik data, bet ir oras, mat „Stintapūkis“ susijęs su poledinės žūklės tradicijomis. Paprastai renginio data derinama ir atsižvelgiant į Palangos rengiamą stintų šventę, siekiama, kad datos nesidubliuotų. 

Pernai tiek Palangoje, tiek Kuršių nerijoje stintų šventės nevyko dėl įvesto karantino ir epidemiologinės situacijos. Organizuoti masinių renginių nebuvo leidžiama. 

2020-ųjų gruodį Palangoje surengtas simbolinis stintų ragavimo savaitgalis. 

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

 

Reklama Ikona, uždaryti