Nauja nemokama pramoga Klaipėdoje - patiks ir mažiems, ir dideliems

Nauja nemokama pramoga Klaipėdoje - patiks ir mažiems, ir dideliems
AA

Artėjant prie antrosios pandeminės vasaros slenksčio, dažnas iš mūsų ne tik išmokome gyventi kitokiu ritmu, bet ir pradėjome savo laisvalaikį leisti kiek kitaip.

Prisimename laikus, kai planuojant pramogas lauke vienintelis nežinomybę keliantis rodiklis buvo permainingas uostamiesčio oras. Šiandien susiduriame su ribojimais, o jaunatviškas ekspromtas tapo naujasis laisvalaikio palydovas.

Pastaruoju metu, vis dar nedrįstame rezervuoti gido pasivaikščiojimams po Klaipėdą, siekdami išvengti pašalinio kontakto ar tiesiog negalėdami planuoti laiko iš anksto. Todėl bandome patys atrasti miestą iš naujo ar pristatyti jį kitiems, pasitelkdami savo jėgas.

Puikiai suprasdamas susidariusias kliūtis, Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras klaipėdiečiams ir miesto svečiams sukūrė interaktyvią ir žmogaus kontakto nereikalaujančią pramogą – pažintį su “kalbančiomis” Klaipėdos skulptūromis.

Nuo šiol kiekvienas gali tapti gidu sau, artimiesiems, draugams ar vaikams. Išėję apžiūrėti po miestą išsibarsčiusių skulptūrų, jas galite jau ir prakalbinti!

kalbančios skulptūros bučinys klaipėda

Kaip tai veikia?

„Žmogau! Nosį aukštyn!“ , — tokiais žodžiais pasakojimą apie save pradeda viena iš įgarsintų Klaipėdos miesto skulptūrų „Žvejys“. Iš viso šiuo metu savo unikalias istorijas net trimis kalbomis (lietuvių, anglų, vokiečių) jums gali papasakoti aštuonios skulptūros.

Prie kiekvienos kalbančios skulptūros rasite QR kodo lentelę.

QR sodas klaipėda kalbančios skulptūros

Jums tereikia pasitelkus savo išmanųjį telefoną nuskanuoti skulptūros kodą ir akimirksniu išgirsite istoriją. 

Dar daugiau istorijų jau netrukus

Svarbu paminėti, kad  greitu metu kalbančių skulptūrų sąrašą papildys dar savo istoriją pasakojantys objektai – trys iš jų Smiltynėje (paminklas „Albatrosas“, Etnografinė žvejo sodyba, Senųjų laivų ekspozicija), o Klaipėdoje – skulptūra „lešmininkas“ ir paminklas M. Mažvydui.

„Kviečiame visus saugiai pasivaikščioti po miestą, susipažinti su miesto skulptūromis, sužinoti jų ir aplink esančių objektų istorijas. Labai tikimės, jog istorijos sulauks susidomėjimo. Juk taip smagu ne tik atrasti, bet ir išgirsti. Tik neužmirškite pasiimti išmanųjį telefoną ar kitą įrenginį, nes tam, kad skulptūra prabiltų, reikės nuskanuoti QR kodą “, – sako VšĮ Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė.

kalbančios skluptūros klaipėda

Skulptūrų žemėlapis

Ne paslaptis, kad Klaipėdos miestas turi visą galybę įdomių skulptūrų, todėl atrinkti, kurios turėtų prabilti, Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centrui buvo nelengva užduotis.

„Skulptūras rinkomės truputėlį kitaip, norėjome, jog savo istoriją miestiečiams ir miesto svečiams papasakotų dar neatrastos arba šiek tiek pamirštos miestą puošiančios ir įdomias istorijas turinčios skulptūros, tokios kaip – „Neringa“, „Vydūnas“, „Mažasis klaipėdietis“, - atviravo VšĮ Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė.

Visas kalbančias skulptūras galite lengvai ir patogiai rasti specialiame žemėlapyje čia.

Šiuo metu kalba:

„Klaipėdietis“

„Vydūnas“

„Undinėlė“

„Žvejas“

„Taravos Anikė“

„Juodasis vaiduoklis“

„Bučinys“

„Neringa“

 

 

 
Reklama Ikona, uždaryti