Metus laiko kaupė atsitiktinai rastus pinigus – nustebino gauta suma

Metus laiko kaupė atsitiktinai rastus pinigus – nustebino gauta suma
AA

Dažnas pamatęs gatvėje gulintį menkos vertės pinigėlį numoja ranka, tačiau Gabrielius E. Klimenka nusprendė pasielgti priešingai ir ištisus metus rinkti atsitiktinai rastus pinigus.

Šį iššūkį Gabrielius pavadino eksperimentu „Dėl cento nesilenksiu?“, kuris gimė išgirdus bendradarbės nusistebėjimą, kad šis pakėlė gulinčią monetą.

rasti pinigai

„Sumąsčiau patikrinti, kiek gi pinigų galima rasti per metus, specialiai neieškant, o tiesiog randant besimėtančius. Kažkada teko skaityti tekstuką, kuriame įvardinta milžiniška pamestų pinigų suma, o nuo to kenčia valstybės biudžetas“, - teigia idėjos autorius ragindamas visus būti pilietiškais ir gražinti valstybei jos pinigus.

Tarp visus metus rastų pinigų, Gabrielius rado ir 50 ukrainietiškų kapeikų, 2 lenkiškus grašius ir 1 tarpukario Lietuvos centą, o surinkta suma siekė €28.43.

rasti pinigai

Eksperimento sumanytojas atskleidė centus renkantis jau penkti metai, o sumos per tą laikotarpį buvo gana įvairios: pirmaisiais metais buvo rasta €8.09, antrais - €14,37, vėliau, kaip spėja idėjos autorius, atsirado įgūdis pastebėti pinigus gulinčius už kelių metrų kur nors žolėje, tad rezultatai buvo tokie: trečiais - €43.79 ir ketvirtais – €20.34.

Pasak Gabrieliaus, eksperimento esmė ne tik surinkta suma, bet ir kiek kartų tenka pasilenkti dėl cento.

Šiuo procesu siekiama išsiaiškinti, kiek randame pinigėlio gatvėje, o ne surinkti kuo didesnę sumą, juk svarbiausia smagumas.

rasti  pinigai

 

Prisimindamas savo bičiulės pasakymą, kad pakelti rastą pinigėlį privalu, nes tai yra Lietuvos Respublikos valiuta, Gabrielius skatina taip elgtis visus ir pateikia eksperimento taisykles:

1. Visus metus kiekvieną rastą pinigą dėti į atskirą dėžutę, taupyklę ar kitą indą (apsiribojame € pinigais, nes šiaip randama ir kitų valiutų)

2. Pinigai turi būti rasti viešoje vietoje t.y. gatvėje, parduotuvėje, laiptinėje, teatre, troleibuse ir t.t. Nesiskaito jei pinigas rastas pas draugą ar pas save namuose, pvz. užkritęs už spintos, pamirštas kišenėje, jaunesnio brolio taupyklėje ir pan.

3. Specialiai neužsiminėti paieškomis, t.y. išlaikyti kuo natūralesnį pinigo radimo procesą (pvz. nekrapštyti liniuote pinigėlių iš po kiosko; kam nors pametus pinigą parduotuvėje nepriminti jo koja).

4. Pinigas turi būti fiziškai paimtas ir įdėtas į dėžutę. Nesiskaito, jei pamatei pinigą, jo nepakėlei, o tada įdėjai tokį pat nominalą į taupyklę.

5. Metų 2022 m. sausio 1-2 d. pasidalinti savo laimėjimais.

Ikona, uždaryti