Mažąja Jūros švente vadinamas Klaipėdos laivų paradas sugrįžta

Mažąja Jūros švente vadinamas Klaipėdos laivų paradas sugrįžta
AA

Minėdama Europos jūros dieną Klaipėdos jūrinė bendruomenė vėl kvies pasitikti pramoginės navigacijos sezoną supantis ant Kuršių marių bangų. Jaukiai spingsint laivų iliuminacijoms, mažąja Jūros švente vadinamas Klaipėdos laivų paradas sugrįžta gegužės 21-ąją. Šventinę koloną mariose ves legendinė jachta „Lietuva“.

Pirmieji šventinės dienos renginiai sujauks ramią Dangės upės tėkmę, mat čia visą pusdienį karaliaus Klaipėdos irklavimo centras: vyks baidarių ir kanojų irklavimo pirmenybės, triukšmingas ir spalvingas upės paradas, vikingų valčių varžytuvės. Ypatingą dedikaciją

770-ąjį gimtadienį švenčiančiai Klaipėdai irkluotojai rengia Jono kalnelio užutekyje, kur baidarėmis ketinama sukurti sportišką ir kūrybingą instaliaciją.

 

Šventinio šurmulio nuo pat ryto netrūks ir greta marių, mat Kruizinių laivų terminale įsukurs amatininkų mugė, o lygiai vidurdienį čia vyks iškilminga Klaipėdos laivų parado dienos atidarymo bei Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos pirmakursių priesaikos ceremonija. Ją vainikuos Karinių jūrų pajėgų orkestro pasirodymas. Į šventinį šurmulį nuo vidurdienio įsilies ir į įprastą savo laiką sugrįžusi Gatvės muzikos diena, kurios viena scenų įsikurs marių pašonėje. Sutikite, kas gali būti nuostabiau – muzikuojantis ir Europos jūros dieną minintis miestas.

Danės krantinėje šalia Kruizinių laivų terminalo savo denius atvers ir lankytojų lauks specialiųjų tarnybų laivai. Tuo tarpu mažieji šventės dalyviai savo kūrybiškumą galės išbandyti šalia vyksiančiose dirbtuvėlėse, kuriose išmoks rišti jūrinius mazgus, gaminti vėjo malūnėlius ir dekoruoti svajonių laivą. Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centras kvies patirti aštresnių pojūčių ir išmėginti metalo virinimo simuliatorių.

Kaip ir kasmet, šventinis laivų ir laivelių paradas Kuršių mariose prasidės leidžiantis sutemoms. Vandeny pasklidusius šventės dalyvius ir žiūrovus pasveikins netgi didysis „TT Line“ keltas „Tom Sawyer“. Jo įgula žada papuošti laivą vėliavėlėmis ir garsiniu signalu sveikinti susirinkusius plaukdami pro Kruizinių laivų terminalą. Tradicinį vilkikų šokį leidžiantis saulei surengs ir nuo pat pirmojo Klaipėdos laivų parado šventėje dalyvaujantys bendrovės „Towmar Baltic“ galiūnai jūriniai vilkikai.

Klaipėdos laivų parado dalyviai kasmet varžosi kuris taps išradingiausias, linksmiausias ar spalvingiausias. Tad ir šiemet komisija ir žiūrovai pasirengę įvertinti kiekvienos įgulos pastangas išsiskirti ir pelnyti simpatijas.