Klaipėdos šviesų festivalis: stebins pagrindinės trys instaliacijos

Klaipėdos šviesų festivalis: stebins pagrindinės trys instaliacijos
AA

Po metų pertraukos, vasario 24-26 vakarais, į uostamiestį sugrįžta Klaipėdos šviesų festivalis. Renginys bus dedikuotas 770-ąjam miesto jubiliejui.

Iš viso festivalyje bus galima išvysti apie dvidešimt instaliacijų su trimis specialiai miestui dedikuotomis unikaliomis instaliacijomis: „Mano vardas Klaipėda“, „770 kaminkrėčio žingsnių“, bei įspūdinga vitražų instaliacija.

Pasak „Klaipėdos šventės“ komunikacijos ir rinkodaros vadovės Živilės Putnienės, šiais metais festivaliui teko nelengva užduotis sutalpinti 770-ties metų laikotarpio įvykius, nepaklystant tarp istorinių faktų, kurie, atrodo, yra vienas už kitą svarbesni. Šiais metais festivalis pademonstruos labai įdomių, istorinių akcentų.

Sisteminant festivalio programą organizatoriai nusprendė padalinti visą laikotarpį į šimtmečius ir tuos laiko tarpsnius atspindinčias erdves pažymėti festivalio maršrute ir programoje nurodant, kad tai istoriškai miestui labai svarbios vietos.

 

„Mano vardas Klaipėda“

šviesų festivalis klaipėda mano vardas klaipėda instaliacija

Viena pagrindinių festivalio instaliacijų bus siužetinė, istorinė 3D projekcija, atvaizduojama ant Turgaus g. 22 esančio pastato.

Pagrindinis instaliacijos rengėjas Linartas Urniežius teigė, kad visada smagu grįžti į savo gimtąjį miestą ir dovanoti patirtis.

„Tai techniškai labai sudėtingas projektas, medžiagos paieškose įdėta nemažai darbo. Mes pasakosime šią projekciją iš pirmojo asmens, kai Klaipėda, kaip miestas, kaip veikėjas mato save ir ką jis per 770 metų matė ir patyrė“.

Pagrindinė siužeto idėja – miestas yra mes.

Pasirinkto pastato architektūra puikiai atspindės 3 D projekcijas. Šalia esantys Jono bažnyčios pamatai taip pat atgims šioje projekcijoje.

„Tai bus edukacinis paskatinimas labiau domėtis savo miestu. Visi istoriniai simboliai atgims“, - teigė L. Urniežius.

 

 

Laikrodžių muziejaus kiemelyje atgims vitražų instaliacija

Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos meno skyriaus vedėja Birutė Skaisgirienė teigė, kad šis projektas parodys kokie lobiai slypi Klaipėdos pastatų viduje.

Klaipėdoje iš viso yra 60 suskaitmenintų vitražų, dalis jų atgims šioje instaliacijoje..

„Tai nėra šiaip kažkokia dekoracija, tai yra unikalūs meno kūriniai, kurie pagaliau sulaukė dėmesio ir iš savo slaptų kertelių bus išnešti į viešą erdvę. Šviesų festivaliui ši mintis yra puikiai tinkanti, nes vitražus reikia uždegti“, - teigė B. Skaisgirienė.

Vilnietis Sepijus Veberis rūpinasi visa suskaitmenintų nuotraukų grafika.

 

Netikėtai sugrįš iš pirmojo festivalio visų pamėgtas Kaminkrėtys

Kaminkrėtys sugrįžta į miesto gimtadienį. Kaip teigia organizatoriai, jis neš žinią, sveikins Klaipėdą, pristatys istorines asmenybes.

Simboliška „770 kaminkrėčio žingsnių“ instaliacija pasakos siurrealistinę kaminkrėčio kelionę, kurią sudarys 770 žingsnių.

„Kaminkrėtys, kaip personažas tampa linksmesnis, kaip katinas, kuris vaikšto kur nori ar net gali panirti po vandeniu. Tai tokia nuotaikingesnė projekcija, nes tai yra personažas, kuris yra gyvas“, - teigė instaliacijos kūrėjas Linartas Urniežius.

 

Prisidės ir menininkas iš Latvijos

Latvių menininkas atlieps Karališkos Klaipėdos istorinę liniją.

Dangės skvere, prie Žvejo paminklo, atsiras lazerių šviesos instaliacija, pasakojanti Karalienės Luizės laiką Klaipėdoje.

Instaliaciją pagyvins klaipėdiečio, muzikos kompozitoriaus Kristijono Lučinsko kurta muzika.

 

Gausybę isntaliacijų parengs vietinė bendruomenė

Šiais metais organizatoriai džiaugiasi stipriu vietinės bendruomenės įsitraukimu.

„Labai džiaugiamės, kad šiemet prie festivalio jungiasi ir mūsų muziejai. Jūriškumo į šiųmetę mūsų šventę įneš Lietuvos Jūrų muziejus“ , - teigė „Klaipėdos šventės“ vadovė Eglė Šumskė.

 

Pilna festivalio programa bus paskelbta jau netrukus.

Ikona, uždaryti