Klaipėdos Laikrodžių muziejaus kiemelyje - nemokama rudens lygiadienio šventė

Klaipėdos Laikrodžių muziejaus kiemelyje - nemokama rudens lygiadienio šventė
AA

Rugsėjo 21 d. 17 val. Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus padalinys Laikrodžių muziejus ir šokių kolektyvai iš Žemaitijos kviečia klaipėdiečius ir miesto svečius palydėti vasarą ir pasitikti rudens lygiadienį.

LNDM Laikrodžių muziejaus organizuojama Rudens lygiadienio šventė iš ciklo “Saulės takas ratu“ - tai senųjų lietuviškųjų tradicijų renginys.

Laiko ratas apsisuko ir vėl sugrįžo rudens lygiadienis. Tuo metu Saulė būna dangaus pusiaujo ir į jį pasvirusios ekliptikos (saulės kelio) susikirtimo taške. Prasideda astronominis ruduo. Tai tarsi kosminė pauzė, pusiausvyros momentas. Po to naktis nusveria dieną, Saulės jėga susilpnėja, krinta. Nuo rugsėjo 23 d. iki žiemos saulėgrįžos diena trumpės per parą maždaug po penkias minutes.

„Šią dieną nuo seno būdavo džiaugiamasi derliumi, dėkojama dievui Žemininkui ir jam aukojami gyvuliai. Tuo metu jau užbaigti svarbiausi rudens darbai, žemė pradeda ruoštis žiemai. Lietuvoje rudens lygiadienis dar vadinamas Rudens Lyge. Kaip ir kiekvienas ryškus gamtos pokytis, taip ir ši diena Lietuvoje buvo laikoma švente. Tad kviečiame linksmai palydėti vasarą ir pasitikti rudenį", - pranešime rašo organizatoriai.

Rudens lygiadienio šventėje dalyvauja senjorų kolektyvai: Kretingos "Gaja", Gargždų "Skinija" , "Klaipėdos Zunda" bei Stasio Šimkaus konservatorijos jaunieji atlikėjai.

RENGINYS NEMOKAMAS

Vieta: Laikrodžių muziejaus kiemelis, Liepų g. 12

Reklama Ikona, uždaryti