Klaipėdos jaunimui kuriama išskirtinė erdvė

AA

Klaipėdos jaunimui kuriama išskirtinė erdvė, kurioje vaikai ir paaugliai galėtų išreikšti save ir eksperimentuoti.

„Asmenybės ugdymo kultūros centro” direktorius Dainius Šilingas jau eilę metų rūpinasi uostamiesčio jaunąja karta, su savo komanda kurdamas draugiškas erdves saugiam jaunuolių laisvalaikio praleidimui, stengdamasis sudominti neformaliojo švietimo veiklomis,. „Šiuo metu jaunas Klaipėdos žmogus – paauglys turi limituotą laisvo laiko praleidimo miesto centre pasirinkimą. Turėdami pinigų jie buriasi įvairiuose senamiesčio kavos namuose, priešingu atveju laiką leidžia Akropolio nemokamo WIFI zonoje. Tai yra didelė Klaipėdos problema”, - atviravo Dainius.

Neformaliojo ugdymo veiklų vystymą Dainius pradėjo nuo Aikido treniruočių, vėliau subūręs stiprią komandą pradėjo organizuoti vaikų užimtumo stovyklas, ėmėsi veiklos su socialinę atskirtį patiriančiais jaunuoliais. Tačiau veiklos buvo išsibarsčiusios po skirtingas lokacijas, todėl ženkliai trūko vienos erdvės, gebančios sukurti jaunimui ir vaikams artimą aplinką, kurioje jie galėtų išreikšti save ir eksperimentuoti. Taip kilo idėja Klaipėdoje atidaryti Neformalaus ugdymo mokyklą.

Šios mokyklos projektas pareikalavo daug kantrybės, o finansavimo klausimas vis dar išlieka miglotas. Organizacija “AUK centras” nusipirkę 900m2 pastatą adresu: bangų g. 27, Klaipėda, pastato pirtaikymui siekė gauti Europos Sąjungos finansavimą. Pateikę paraišką (prašoma finansavimo suma buvo 300 tūkst. eurų, įsipareigojant savomis lėšomis padengti 50 tūkst. eurų) gavo patvirtinimą, kad anketa buvo priimta ir įvertinta teigiamai. Tačiau Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija skirstydama struktūrinių fondų lėšas, paraiškas rikiavo pagal prašomą lėšų kiekį. Dėl didelės prašomos sumos Neformalaus ugdymo mokyklos finansavimo prašymas atsidūrė sąrašo gale. Atėjus prašymo svarstymo laikui, fonde buvo likę tik 250 tūkst. eurų, todėl projekto anketa nebuvo patvirtinta.

Tai sužinojusi “AUK centro” komanda greitai susirado rėmėjus, leidžiančius padidinti nuosavą indėlį, siekiant sumažinti prašomąją sumą nuo 300 tūkst. eurų į 250 tūkst. eurų, ir taip kvalifikuotis į likusius fondo pinigus, tačiau ministerija jau buvo suplanavusi likusias fondo lėšas ir nieko daugiau padaryti nebebuvo galima. Po teisminių procesų, paraiška galiausiai atsidūrė rezerve, kur jau daugiau nei metus laukia finansavimo.

Komplikuotas finansavimas stipriai pristabdė pastato pritaikymo darbus. Užuot atlikę visus darbus iš karto dabar organizacija imasi mokyklos plėtojimo individualiais etapais.

„Mokykla turės tris aukštus: I aukšte norime įrengti uždarą skate parką ir poilsio zoną, II aukšte bus daugiafunkcinė sporto salė, o III aukšte 10 miegamų vietų svečiams. Mūsų pagrindinis tikslas yra sukurti tvarią bendruomenę, kur kiekvienas galėtų kurti, augti ir tobulėti. Norime ištraukti jaunimą iš garinimo, šlaistymosi Akropolyje ir tuščio laiko leidimo prie kompiuterių. Norime įtraukti paauglius į bendruomenę, kurioje galėtų rinktis sportą, kūrybą, bei augtų kaip asmenybės”, - pasakojo Dainius.

Pirmasis Neformalaus ugdymo mokyklos aukštas planuojamas atidaryti jau šių metų gegužę. Jo išpildymas pareikalaus 20 tūkst. eurų investicijos. Visai mokyklai užbaigti reikia 300 tūkst. eurų.

„Negavus ES paramos, greitesniam mokyklos išbaigimui reikalingas rėmėjas mecenatas . Išliekame atviri visiems pasiūlymams. Taip pat kviečiame visus palaikančius šią idėją prisidėti asmeniškai tampant mūsų Patreon'u”.

Tai padaryti galite čia.