Klaipėdoje vaikai rado saugų būdą, kaip pasididinti kišenpinigius – nebenaudojamus žaislus pardavinėja „Miesto bagažinių turguje“

Klaipėdoje vaikai rado saugų būdą, kaip pasididinti kišenpinigius – nebenaudojamus žaislus pardavinėja „Miesto bagažinių turguje“
AA

Niekam ne paslaptis, kad klaipėdiečiai jau pamėgo ypatingus šeštadienius, kai prie „Švyturio arenos“ šurmuliuoja didžiausias Vakarų Lietuvoje „Miesto bagažinių turgus“. Tai, kad čia suvažiuoja žmonės iš visos Lietuvos jau rašyta ne kartą, tačiau pastebimas dar vienas fenomenas – pardavinėdami savo nebenaudojamus daiktus ar rankų darbo gaminius čia noriai kišenpinigiams užsidirba ir vaikai.

Populiarumo nestokojančiame bagažinių turguje, suaugusiųjų prižiūrimi vaikai tobulina savo verslumo įgūdžius. Dažniausiai šalia tėvelių susikūrę savo atskirą prekybinę vietą, jie patys bendrauja su lankytojais ir pardavinėja savo atsiveštus daiktus.

„Mūsų mergaitės pačios parodė iniciatyvą sudalyvauti tokiame turgelyje. Apie tai jos sužinojo iš savo klasės draugės, kuri su savo mama, jau čia buvo dalyvavusi. Man su vyru tikrai patiko ši idėja. Jos pačios nuodugniai atsirinko savo nenaudojamus daiktus, susidėjo į dėžutes, susigalvojo kainas. Žodžiu, pasiruošė kaip tikros prekybininkės." – pasakojo mama Marija.

Jaunųjų verslininkų tėveliai pasakoja, kad patys vaikai paprašo sudalyvauti tokiame turgelyje, nes nori užsidirbti daugiau kišenpinigių.

Kai kurie vaikai prekiauja savo tapytais paveikslais, rankų darbo plaukų segėmis ar įvairiomis spalvotomis apyrankėmis.

„Tokiuose turgeliuose dalyvaujame jau ne pirmą kartą. Mano vaikai gamina įvairias rankų apyrankes iš tam skirtų karoliukų. Tai nėra kažkokia išskirtinė prekė, bet šis užsiėmimas vaikams labai patinka. Parduodame nedaug, bet ne pinigai čia svarbiausia, o pats gamybos ir pardavimo procesas. Manau, kad visi šie įgūdžiai ateityje tikrai pravers." – dalijosi savo patirtimi mama Krisitina.

Už gautus pinigėlius vaikai perka naujus žaislus, knygas arba išleidžia įvairioms pramogoms.

Organizatoriai džiaugiasi galėdami suteikti saugią erdvę, kurioje sumanūs vaikai gali išmėginti naują patirtį, o tėveliai palaiko tokią iniciatyvą skatindami verslumą ir bendravimo įgūdžių lavinimą.

„Iškart nusprendėme sudalyvauti, kai tik sužinojome, kad toks turgelis vyksta. Namai tiesiog lūžta nuo žaislų gausos. Mūsų ponaitis jau ūgtelėjo, dauguma žaislų tapo nebeįdomūs. Kai kuriuos padovanojome, o kitus tikimės parduoti. Jaunasis prekeivis nori prisidėti prie savo naujo pirkinio – dviračio.“ – pasakojo tėtis Alvydas.

 

Šį šeštadienį, prie "Švyturio Arenos", vėl šurmuliuos visų pamėgtas „Miesto Bagažinių Turgus".

Parduoti savo nenaudojamus daiktus, ar rūbus, atvyksta žmonės iš visos Lietuvos. Nors tik praėjusiais metais startavęs „Miesto Bagažinių Turgus“ susilaukia gausybės dalyvių ir lankytojų dėmesio. Gyventojai labai džiaugiasi puikia galimybe, ne tik atlaisvinti namuose vietos, bet ir įsigyti kažką naudingo už ypač gerą kainą.

„Miesto Bagažinių Turgus“ šiais metais vyks jau 10-tą kartą. Norintiems prekiauti būtina išankstinė registracija. Dalyvio mokestis – 12 Eur. Dalyviai į aikštelę įleidžiami nuo 7 val., o lankytojai nuo 10 val. iki 15 val.

Vieta: „Švyturio Arena" automobilių stovėjimo aikštelė (iš Baltijos pr. pusės).

Plačiau apie renginį čia