Klaipėdoje 32-ąjį kartą šurmuliuos Kazimierinių šventė „Klaipėdos Kaziukas 2024"

Klaipėdoje 32-ąjį kartą šurmuliuos Kazimierinių šventė „Klaipėdos Kaziukas 2024"
AA

Šiemet Klaipėdoje Kazimierinių šventė „Klaipėdos Kaziukas 2024“ bus švenčiama kovo 2 – 3 dienomis, Klaipėdos senamiestyje.

Klaipėdoje vyksianti šventė neatsiejama nuo šv. Kazimiero vardo dienos minėjimo, tai šventės pamatas ir nesikeičianti tradicija. 

Pasak šventės puoselėtojo Kazimiero Vainoro: „Neturime pamiršti savo šaknų, didžiuokimės lietuviškomis tradicijomis ir neleiskime komercijai mūsų užvaldyti.“

Dėl šios priežasties šventės atidarymo metu kovo 2 dieną 12 valandą į sceną tradiciškai pakviečiami Klaipėdos krašto Kazimierai, kurie bus atitinkamai pasveikinti.

 

Tradiciniai amatai ir liaudies motyvai

Šiais laikais Kazimierinių metu ne tik sveikinami Kazimierai ir Kazimieros, bet ir vyksta tradicinė dvi dienas trunkanti Kaziuko mugė. Čia susirenka geriausi pynėjai, kalviai, puodžiai, audėjai bei kiti amatininkai iš visos Lietuvos. Mugės šurmulį pagyvina ir koncertinė programa bei kitos pramogos.

Kovo 2 dieną (šeštadienį) scenoje pasirodys liaudies muziką puoselėjantys atstovai iš Žemaitijos regiono, kovo 3 dieną (sekmadienį) išvysime kuriantį Žemaitijos krašto jaunimą.

 

 Ypatingas dėmesys šeimoms

Ne pirmus metus Anikės aikštėje kuriama ir besiplečianti zona šeimoms pritraukia vis daugiau lankytojų. Šiemet abi šventės dienas čia galėsite net tik pamatyti įvairių veislių triušiukus, sužinoti įdomių faktų apie juos,  gal net ir įsigyti, bet ir pajodinėti šalia esančiais gyvais arkliukais.

Be to dar bus galima ir smagiai praleisti laiką žaidžiant lauko žaidimus arba koncerto pasirodymų intarpuose sudalyvauti šventės vedėjų kuriamose rungtyse bei laimėti daug šaunių prizų.

Kovo 3 dieną 12 valandą bus apdovanojami fotografijos konkurso „Kaziuko šurmuly“  (pagrindinio prizo steigėjas fotoaparatas.lt) ir piešinių konkurso ,,Kaziukas draugų rate“ nugalėtojai, o po to laukia ir ypatingai linksma bei visus įtraukianti klouno Lulu programa vaikams.

 

Kazimierinių šventė ,,Klaipėdos kaziukas 2024“

Tradicinė amatų mugė - jodinėjimas arkliukais - triušių paroda - Vinetu kaimo pramogos - mediniai lauko žaidimai

Anikės aikštėje

PROGRAMA

 

Kovo 2 dieną

11.00 Kapela ,,Strazdelis”

Salantų kultūros centras

12.00 Šventės atidarymas

Būgnų orkestras

Klaipėdos Vyturio progimnazija

Liaudiškų šokių kolektyvai ,,Bočiai” ir ,,Banguolis”

Palangos kultūros centras

13.00 Grupė ,,Pečius griūn”

Gargždai

14.00 Ansamblis ,,Padkava”

Šilalės kultūros centras

14.30 Kapela ,,Spelmani“

Saldus, Latvija

15.30 Vokalinis kvartetas ,,Draugai“

Girkaliai

16.00 Pagyvenusių žmonių asociacija

Klaipėda

 

Kovo 3 diena

11.30 Jaunimo muzikos grupė ,,Sankaba”

Gargždai

12.00 Piešinių konkurso ,,Kaziukas draugų rate” apdovanojimai

Fotografijos konkursas ,,Kaziuko šurmuly“ apdovanojimai

Šokių kolektyvas ,,Palangos Vėtrungė”

Palanga

12.30 Programa vaikams

Teatro studija ,,Lulu”

13.30 Jaunimo muzikos grupė ,,Neto”

Šiaulių raj. savivavldybės kultūros centras

14.30 Pop roko grupė ,,All forever” ir duetas ,,Metafora“

Darbėnai

 

Pavasario šaukliai – Kovarniai

Kovarnių grįžimas simbolizuoja ateinantį pavasarį ir nuo seno yra laikoma lietuvių švente, kuri minima kovo 4 dieną. Bėgant laikui su Kovarnių diena sutapatintos ir Kazimiero varduvės. Šią dieną kviečiama plačiau atverti langus, kaimuose gyvenantiems žmonėms išleisti gyvulius į lauką. Tikėtina, kad jie greičiau augs, bus atsparesni ligoms ir ištvermingesni. 

Kasmet šventės akcentais tampa įvairios dekoracijos. Šiais metais šventę papuoš šiaudiniai paukščiai, kuriuos pagamino menininkė Agnė Dragūnaitė.