Egidijaus Dragūno istorija su Klaipėdos valdininkais tęsiasi: panaikintas sprendimas neišduoti leidimo SEL koncertui

Egidijaus Dragūno istorija su Klaipėdos valdininkais tęsiasi: panaikintas sprendimas neišduoti leidimo SEL koncertui
AA

Neseniai atlikėjas Egidijus Dragūnas, pranešęs apie koncertus didžiuosiuose Lietuvos miestuose, susidūrė su problema. Kreipęsis į Klaipėdos savivaldybę, žinomas vyras sulaukė rašto, kuriame teigiama, kad leidimas grupei „Sel“ koncertuoti uostamiestyje neišduodamas. Tačiau istorija, panašu, turi tęsinį.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos siųstame rašte buvo teigiama, kad E. Dragūnas 2023 metų sausio 16 dieną pateikė prašymą organizuoti renginį viešoje vietoje, Klaipėdoje.

Toliau rašte teigiama, kad grupės „Sel“ koncertai Klaipėdos Vasaros estradoje vyksta jau keletą metų ir po kiekvieno koncerto yra gaunami skundai, kad buvo pažeisti Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakyme ir išduotame leidime organizuoti renginį nurodyti reikalavimai, taip pat Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo, Lietuvos higienos normos HN 33:2011 „Triukšmo ribiniai dydžiai gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose bei jų aplinkoje“ reikalavimai.

Buvo teigiama, kad leidimas organizuoti renginį neišduodamas „renginiams, kurių metu, policijos arba renginių koordinatoriaus nuomone, gali kilti riaušės arba tokie renginiai pagal savo pobūdį gali sukelti neigiamą visuomenės reakciją ar pasipriešinimą, arba yra gauta objektyvių duomenų ar kita informacija dėl galimų pažeidimų“, informuojama, kad leidimas minėtam renginiui nebus išduotas.

Reaguodamas į šį raštą, E. Dragūnas pasisakė socialiniuose tinkluose. Žinomas vyras kreipėsi į klaipėdiečius su prašymu apginti teisybę.

„Sveiki, šiandien kreipiuosi į klaipėdiečius. Mes pranešėme, kad Klaipėdoje vyks mūsų koncertas, bet šiandien gavome iš Klaipėdos savivaldybės laišką, kad mūsų koncertas nėra įmanomas, nes savivaldybė baiminasi riaušių, per didelio garso, bet aš tik suvokiu, kad tai yra piktybinis pagalių kaišiojimas į ratus. Brangūs valdininkai, noriu pasakyti jums viena, kad tai yra bendras Lietuvos tautos turtas, tai nėra jūsų turtas ir jūsų sprendimai yra neteisingi, nesąžiningi. Prašau Klaipėdos žmonių, kurie klauso mano muziką, kurie buvo mūsų koncertuose, aš labai stengiausi daug kartų dėl jūsų, pasistenkite šiandien dėl manęs ir apginkite teisybę. Ačiū, Klaipėdos žmonės.

Vienas klausimas, kas valdo, vienas valdininkas visą miestą, kuris uždraus žmonėms tą vakarą švęsti, kad būtų pilni viešbučiai, kad žmonės gautų pelną, kad būtų pilni restoranai, kad žmonės šypsotųsi. Ar tai sąžininga? Pamąstykite“, – sakė E. Dragūnas.

 

Istorijoje taškas dar nepadėtas

Tačiau panašu, jog koncertas, galbūt, ir įvyks. E. Dragūnas paviešino rašto kopiją, kurioje teigiama, jog sprendimas renginiui Klaipėdos vasaros estradoje neišduoti leidimo panaikintas.

„Dabar laukiame Klaipėdos savivaldybės laiško ir planuojame šokdinti publiką“, – teigė Selas.

Ištrauka iš paviešinto rašto:

Pažymėtina, jog iš kartu su atsiliepimu pateiktų kitų duomenų nėra aišku, kurie duomenys (skundai, pažeidimai) buvo susiję su organizuojamu renginiu, kokie ne, taip pat neaišku, kiek pati pareiškėja (savivaldybė, - Delfi) yra atsakinga už 2018 metais, 2019 metais ar 2021 metais vykusius renginius.

 

Be kita ko, iš atsiliepimo bei jo priedų matyti, kad tiek 2018 metais, tiek 2019, metais buvo gauti skundai ar fiksuoti tam tikri pažeidimai, tačiau tai nesutrukdė 2021 metais gauti leidimo rengti panašų renginį.

<...>

Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, spręstina, jog primtas sprendimas neatitinka išsamumo,
VAI 10 straipsnio 5 dalies 5, 6 punktų reikalavimų.

Pareiškėja išvestiniu skundo reikalavimu praso įpareigoti atsakovę išduoti pareiškėjai leidimą
2023 m. liepos 15 d. Klaipėdos miesto viešojoje vietoje - Klaipėdos miesto savivaldybės Kultūros entro „Žveju rūmai" Vasaros estradoje organizuoti renginį SEL KONCERTAS KLAIPĖDA.

 

<...>

Panaikinus Sprendimą, Komisija gali įpareigoti atsakovę iš naujo išnagrinėti pareiškėjo Prašymą, tačiau negali įpareigoti jį išspręsti atitinkamu būdu.

Nustatytų teisinių ir faktinių aplinkybių pagrindu pareiškėjo skundas tenkintinas iš dalies.

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos ikiteisminio administracinių ginčų nagrinėjimo tvarkos astatymo 20 straipsnio I dalies I-3 punktais, 22 strainsniu, Komisija nusprendžia pareiškėjos uždarosios akcinės bendrovės „Idėjų logistika“ skundą tenkinti iš dalies.

Panaikinti Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos 2023 m. sausio 23 d. sprendimą Nr.
(31.1)-RS2-46 „Del leidimo organizuoti rengini“*.

Įpareigoti atsakovę Klaipėdos miesto savivaldybės administraciją iš naujo nagrinėti pareiškėjos UAB „Idėjų logistika“ 2023 m. sausio 17 d. prašymą.

Kitoje dalyje skundą atmesti kaip nepagrįstą.

Delfi primena, kad Egidijaus Dragūno paskyroje intstagrame, kurią seka daugiau nei 160 tūkst. sekėjų, paskelbta, jog pasirodymai 2023 metais bus surengti Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Londone, Dubline, Osle, Čikagoje ir Šiauliuose.

Kitoje instagram istorijoje Egidijus anonsavo artimiausiu metu pasirodysiantį savo interviu ir teigė manantis, jog tai bus žiūrimiausias vaizdo įrašas.

„Kai paskelbėm, kad grosim, atėjo ne šimtai, ne tūkstančiai, o dešimtys tūkstančių žinučių. Neatsakinėsiu čia dabar kiekvienam. Ruošiamas yra interviu, kuris netrukus pasirodys „YouTube“. Galvoju, kad tai bus vienas žiūrimiausių šių metų interviu. Ten aš viską papasakosiu ir išdėstysiu“, – gerbėjus intrigavo Selas.

 

delfi.lt