Buriama savanorių komanda didžiųjų burlaivių lenktynėms „The Tall Ships Races 2021“

Buriama savanorių komanda didžiųjų burlaivių lenktynėms „The Tall Ships Races 2021“
AA

Birželio 27-30 dienomis, Klaipėda taps didžiųjų burlaivių sostine – čia sugrįžta „The Tall Ships Races 2021“. Šiam išskirtiniam, neeilinę patirtį dovanojančiam renginiui, VšĮ „Klaipėdos šventės“ buria entuziastingų ir energingų savanorių komandą. Nors pasaulis tebegyvena pandeminiu režimu, renginio organizatoriai jau parengė galimo renginio scenarijus, užtikrinančius maksimalų saugumą ir žmonių srautų valdymą.

Lietuvos uostamiestis šį kartą bus didžiųjų burlaivių lenktynių starto uostu. Iš Klaipėdos didieji burlaiviai plauks į Turku (Suomija), Taliną (Estija), Mariehamną (Alandų salos) ir finišuos Ščecine (Lenkija). 

Vieno laukiamiausių renginių sėkmės raktas – savanoriai. Regatos „The Tall Ships Races 2021“ metu planuojama, jog Klaipėdą aplankys arti 100 burlaivių. Didžiuosius burlaivius uostamiestis priims jau penktą kartą. Savanoriai ne tik sutiks ir globos daugiatautes laivų įgulas Klaipėdoje, bet ir patys turės galimybę pažinti jūros bangą. Burlaivių lenktynėms turėtų talkinti iki 120 savanorių komanda.

Savanoriais gali tapti jaunuoliai nuo 14 metų, o viršutinės amžiaus ribos šiai veiklai nėra. Svarbiausias kriterijus, keliamas pretendentams – kalbų mokėjimas. Savanorių komandą kuruos patyręs savanorių lyderis Mindaugas Rukavičius.  

 

„Pasaulis jau daugiau nei metai gyvena sudėtingu, nenuspėjamu ir iššūkių kupinu laikotarpiu. Taip gyvename ir mes – renginių organizatoriai - stebime ir analizuojame kasdien kintančią situaciją, o palnuodami „The Tall Ships Races“ jau esame numatę keturis galimus scenarijus, kuriuose pateikti renginio planai užtikrinant saugumą, reguliuojant žmonių srautus. Tačiau tikime, kad pasaulis jau netrukus atsikvėps lengviau, o visi klaipėdiečiai ir miesto svečiai galės džiaugtis didingais pasualio burlaiviais“, - sako „The Tall Ship Races“ projekto vadovė Violeta Ulevičienė. 

Norintys tapti neeilinio renginio dalimi kviečiami registruotis jau dabar www.tallships.lt SAVANORIO ANKETA.

Anketų laukiama iki 2021 m. gegužės 15 d. Daugiau informacijos tel. 8 646 24988, savanoriai@tallships.lt

„The Tall Ships Races 2021“  varžybų dalyvių lauks 3 lenktynių etapai ir vienas laisvas - perplaukimo etapas. Iš starto uosto Klaipėdos, „The Tall Ships Races 2021“ laivynas pajudės birželio 30 d. Įveikusius 250 jūrmylių atstumą, burlaivius pasitiks Turku miestas (Suomija). Iš jo, liepos 8-ąją laivynas pradės perplaukimo (laisvą) etapą, kurio metu aplankys UNESCO pasaulio paveldo objektu paskelbtoje - Suomijos pakrantėje įsikūrusius uostus, įlankas. Trečiasis lenktynių etapas ves iš Talino (Estija) į Mariehamno miestelį, turintį senas ir išdidžias buriavimo tradicijas ir esantį Alandų savivaldos regione. Šio etapo metu burlaiviai įveiks 140 jūrmylių. Paskutinis varžybų etapas, kurio ilgis 400 jūrmylių, laivyną iš Mariehamno nuves į pietus per Baltijos jūrą iki Ščecino.

Paskutinį kartą „The Tall Ships Races“ burlaiviai Klaipėdoje viešėjo 2017-ųjų metų vasarą. Tąkart Klaipėdą puošė daugiau nei aštuonios dešimtys „The Tall Ships Races 2017“ burlaivių.

Klaipėda - birželio 27-30 d.

Turku (Suomija) – liepos 5-8 d.

Talinas (Estija) – liepos 15-18 d. 

Mariehamnas (Alandų salos) – liepos 22-25 d.

Ščecinas (Lenkija) – liepos 31-rugpjūčio 3 d. 

Reklama Ikona, uždaryti