Vasarą, parke prie Klaipėdos koncertų salės - visas Lietuvos muzikos žvaigždynas

Vasarą, parke prie Klaipėdos koncertų salės - visas Lietuvos muzikos žvaigždynas
AA

Šalia Klaipėdos koncertų salės esančiame parke po atviru dangumi skambės laiko išpuoselėta ir tikrų Lietuvos klasikinės bei populiariosios muzikos žvaigždžių atliekama muzika. Jau 14 kartą vyksiančioje vasaros muzikos fiestoje pasirodys dainininkės Evelina Sašenko, Monika Liu, Erica Jennings, pianistas Petras Geniušas, multiinstrumentalistas Saulius Petreikis ir daugelis kitų muzikų, kurių atliekama muzika bus raktas į nepamirštamą vasarą uostamiestyje.

Tarptautinę jūrininkų dieną šalia Klaipėdos koncertų salės esančioje parko terasoje švartuosis atlikėjai, drąsiai neriantys į nepažįstamas muzikos erdves. Pianistas Petras Geniušas ir dainininkė Erica Jennings birželio 25 d., antradienį, surengs koncertą, kuriame skambės ir šimtmečius gyvuojančios klasikos, ir dabarties muzikų kūryba. Išgirsime P. Geniušio skambinamus F. Liszto kūrinius, žymiąją G. Gershwino „Rhapsody in Blue“. Taip pat skambės autorinės E. Jennings dainos, tokios kaip „Leading me Home“ ir „Lovely Day“. Kūrėjai pakvies ir į džiazo pasaulį, atlikdami Amy Winehouse dainas, pasiners į airių tradicinę muziką, kūrinius galų kalba ir būtinai atliks vieną iš Ericos mėgstamiausių keltų dainų „Black is the Colour“.

Valstybės dienos išvakarėse bei artėjant Tarptautinei bučinių dienai kviečiame į kelionę „Aplink pasaulį su Evelina Sašenko“. Liepos  5 d., penktadienį, Vasaros koncertų cikle skambės dainos suplaukusios iš įvairiausių kraštų, skirtingų žanrų ir šaltinių, tačiau visos pasakojančios tą pačią jaudinančią ir gražią – meilės – istoriją. „Pasaulis yra mažas, ir kiekviename jo kampelyje žmonės patiria tuos pačius meilės, džiaugsmo, liūdesio, ilgesio ir vilties išgyvenimus. Muzika turi galią juos perteikti ir padaryti svetimą kalbą suprantama, ištrinti atstumus, skirtybes ir kalbėti apie tai, kas universalu, brangu ir artima kiekvienam“, – sako charizmatiškoji dainininkė E. Sašenko šį kartą grįžtanti į Lietuvos pajūrį ir prisipažįsta, kad pastarąjį kartą stovėdama Klaipėdos koncertų salės parko scenoje šventė savo gimtadienį. Anot jos „tą kartą gimimo dieną praleidau su orkestru ir tai buvo labai šiltas, kupinas emocijų vakaras. Tikiuosi, kad ir šį kartą bus taip pat“.

Liepos 13 d., šeštadienį, kviečiame išgirsti neįtikėtiną duetą – menines pajėgas suvienys Klaipėdos kamerinis orkestras (meno vadovas Mindaugas Bačkus) bei „Los Secretos de Pablo“. Lotynų Amerikos melodijas puikiai interpretuojantys muzikantai pristatys programą „Toli nuo namų“, kurioje susilies kaitinantys tolimų kraštų ritmai su tik lietuvių muzikai būdingu melodingumu. Ypatinga šios programos viešnia, sugrįžtanti į savo gimtąjį miestą  – atlikėja Monika Liu.

Lietuviški ritmai skambės ir liepos 17 d., trečiadienį, kai Vasaros koncertų ciklo dalimi taps multiinstrumentalistas Saulius Petreikis, pasirodysiantis su Klaipėdos brass kvintetu. Šių atlikėjų kūrybiniai keliai susikirto jiems studijuojant Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje, o dabar taps autentiškos muzikos inkliuzu po atviru dangumi, skambant naujai albumo „Laisvė šaukia“ interpretacijai. Pasak S. Petreikio, „kiekviena kompozicija atspindi skirtingas vidines kovas, kurios, manau, yra pažįstamos daugeliui. Mano paties susirėmimai tikrai dar nebaigti. Vis dar mokausi vidinės laisvės ir tvirtybės. Galiu tik pasidžiaugti, kad nepaisant to, man visada padeda šalia esanti gamta“.

Klasikinės muzikos mėgėjai po atviru dangumi turėtų pasiklausyti pianisčių Ievos Dūdaitės ir Guodos Gedvilaitės programų. Prestižinio Opus Klassik apdovanojimo nominantė pianistė I. Dūdaitė į „Pasimatymas La La Lande“ kviečia liepos 20-ąją, šeštadienį, kai skambės melodijos iš kino filmų „Kalifornijos svajos“ bei „Taip gimė žvaigždė“. O G. Gedvilaitės, pasižyminčios ryškiomis muzikinėmis idėjomis ir išskirtiniu atlikimu, muzikinė kelionė per „Planetos prakeikimą ir išgelbėjimą“ prasidės liepos 31 d., trečiadienį. Koncerto metu pasirodys ir perkusininkas Pavelas Giunteris bei choreografas Tadas Almantas. Šie trys menininkai, pasitelkdami muzikos magiją ir jėgą, pasiryžo išsaugoti Žemę.

Su Klaipėdos koncertų salės  Vasaros koncertų ciklo programa kviečiame detaliau susipažinti internete www.koncertusale.lt, bilietus platina www.bilietai.lt.

Atkreipiame dėmesį, kad koncertų metu, šalia Koncertų salės esančiame parke žaidimų aikštelė, nebus prieinama. Tačiau jie tikrai bus laukiami liepos 10 d. įvyksiančiame ,,Žvėrių karnavale“. Edukacijoje visai šeimai bus galima pasinerti į muzikinę fantazijų jūrą, kurioje melodingai išplauks atsakymai, o kokios žymiojo kompozitoriaus Camille’io Saint-Saënso kompozicijos įkūnys pačius įvairiausius gyvūnus.