Ugniagesiai siunčia žinutę artėjant savaitgaliui: laisvalaikio metu nepamirškite, kad ledas jau gali būti nesaugus

Ugniagesiai siunčia žinutę artėjant savaitgaliui: laisvalaikio metu nepamirškite, kad ledas jau gali būti nesaugus
AA

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, artėjant savaitgaliui, primena,  kad gyventojai visada turi įvertinti galimą pavojų, iškylaudami ar žvejodami ant užšalusių upių ar kitų vandens telkinių, kurių ledas jau gali būti nesaugus.

Štai praėjusią parą  Klaipėdos rajone, Priekulės seniūnijoje, ties Kairių kaimu,  Kuršių mariose įlūžo žmogus.  Jo pagalbos šauksmą išgirdę žvejai, iškvietė ugniagesius.

Gelbėti nelaimėlio atskubėjo keturi Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai. Kuršių marių ledu jiems pusantro kilometro teko bėgti ir stumti 2 gelbėjimo roges. Išsilaikyti virš vandens  40 minučių vyrui padėjo smaigai.

Ugniagesiams gelbėtojams artėjant prie įlūžusiojo, po jų kojomis ledas lūžinėjo. Šiuo metu jis jau yra iškorėjęs, jame apstu atsivėrusių properšų.

Ugniagesiai rankomis iš vandens  ištraukė įlūžusi vyrą ir įkėlė jį  į gelbėjimo roges. Jis buvo saugiai  nugabentas į krantą ir perduotas medikams. Vyras buvo sąmoningas, bet gerokai sušalęs.

Įlūžti galima ne tik Kuršių mariose, bet ir upėse, ežeruose ar tvenkiniuose. „Šiuo metu upių ledas jau nėra saugus. Vakar atlikome jo stebėseną Šventojoje. Daug kur upėje ledą semia vanduo, jis jau gerokai aptirpęs. Nors šiemet gelbėti įlūžusių upėje dar neteko, bet esu matęs žmogų žygiuojantį upe. Gaila, kad daugelis nesuvokia, kad toks vaikščiojimas pražūtingas, nes upėje įlūžusio beveik neįmanoma išgelbėti. Įlūžus  gan greitai atsiduriama po ledu. Pėdos ant upių ledo rodo, kad žmonės visiškai nebrangina savo gyvybės,“ – teigia Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Dainius Vyšniauskas.  

Nors ežerus vis dar kausto ledas, bet ir juose jau galima įlūžti. „Daugelis ežerų dar yra padengta storu ledu, bet ten, kur įteka ar išteka vanduo, tos vietos jau gali būti pavojingos. Be to, ežeruose dabar gausu prigręžiotų žvejybai vietų. Palijus lietui, jos didėja, todėl reiktų elgtis labai saugiai,“ – sako Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Eugenijus Andrejevas.  

Vasario mėnesį ugniagesiams gelbėtojams pavyko išgelbėti keturis įlūžusius žmones. Per šį mėnesį buvo atlikta 19 gelbėjimo darbų vandenyje. Jų metu ištrauktas vienas skenduolis.

Reklama Ikona, uždaryti