Gruodžio 16-osios vakarą Klaipėdos dramos teatras taps šviesos ir meno erdve, kuri spinduliuos ypatingą šventinę dvasią. Čia vyksiantis renginys „Odė šviesai“ – tai Klaipėdos kultūrinio gyvenimo perlas, įprasminantis Švyturių metų idėjas. Šis įkvepiantis muzikos ir šokio pasirodymas taps finaliniu akcentu, simbolizuojančiu šviesos, bendrystės ir vilties galybę.
„Švyturiai – ne tik jūros kelių simboliai, bet ir neįkainojami kultūros paveldo objektai. Tai ne tik fiziniai objektai, bet ir mūsų gyvenimo simboliai. Jie mums primena, kur link judame, ir su kuo esame susiję. Klaipėdos Švyturių metų renginiai suartino žmones, dovanojo daug įsimintinų reginių klaipėdiečiams ir miesto svečiams. O „Odė šviesai“ – šių įsimintinų metų kulminacija.“ – pažymi Klaipėdos koncertų salės vadovas Tadas Grabys.
„Odė šviesai“ – tai daugiau nei koncertas. Tai Klaipėdos menininkų dovana miestui, kviečianti visus susiburti šventinėje atmosferoje, kuri sujungia istoriją, meną ir dvasingumą. Tikiuosi, kad šis ypatingas vakaras taps švyturiu ne tik uostamiesčio kultūrinėje erdvėje, bet ir kiekvieno klaipėdiečio širdyje“, – sako Agnija Šeiko, „Odė šviesai“ choreografė.
Šokio žinutė – kelionė į vidinę šviesą
Klaipėdos koncertų salė ir Agnijos Šeiko vadovaujamas Šeiko šokio teatras paruošė įspūdingą muzikos ir šokio pasirodymą, kuriame susilieja šokio dinamika, vidinės kelionės tema ir simbolinis švyturių motyvas. „Šokėjai įkūnys „vidinius laivus“, o paslaptingas Keltininko personažas ves per metaforinę „vidinės mirties jūrą“. „Tai kelionė, kurioje švyturio šviesa tampa viltimi, o šokis – asmeninės transformacijos įrankiu“, – pasakoja Agnija Šeiko.
Spektaklio metu šokėjų kostiumai, primenantys burlaivių bures, transformuosis, simbolizuodami išsilaisvinimą ir šviesos atradimą. Kaip teigia A. Šeiko, „Šokis šiame spektaklyje – tai būdas susitikti su savimi ir kitais. Tai švyturio prasmės perteikimas per judesį, jungiantis muziką, šviesą ir žmonių tarpusavio santykius.“
Švyturių metų akcentas – muzika, kuri jungia
„Odė šviesai“ sujungė ne tik daugelio teatro apdovanojimą laimėjusią Agnijos Šeiko šokio trupę, bet ir Klaipėdos koncertų salės kolektyvus: Mindaugo Bačkaus vadovaujamą kamerinį orkestrą bei Tomo Ambrozaičio vadovaujamą chorą „Aukuras“. Šių kolektyvų kūrybą susijungia, kad įžiebtų finalinį Švyturių metų akcentą, leisiantį pajusti ypatingą Klaipėdos kultūrinę, istorinę ir jūrinę tapatybę. „Švyturiai – tai ne tik kelrodžiai jūroje, bet ir vidinės šviesos simboliai, kviečiantys susimąstyti apie bendrumą, atmintį ir žmogaus vidinę kelionę. Baltasis švyturys, kuris kadaise stovėjo Šiauriniame mole, buvo ne tik kelio ženklas jūrininkams, bet ir susitikimų, bendrystės simbolis, gyvas Klaipėdos kultūros ir istorijos liudytojas, dabar susiliejantis į muzikos ir šokio harmoniją“, – sako Mindaugas Bačkus.
„Odė šviesai“ – sakralios muzikos, šokio ir vizualinių menų sintezė. Muzikinę programą puoš pasaulinio garso kūriniai, tokie kaip Philip Glass kvartetas Nr. 3 „Mishima“, Ola Gjeilo „Saulėtekio mišių“ ištraukos, Max Richter kūrinys „November“ ir lietuvių liaudies daina „Leliumoj, oi kas vaikščiojo“. „Šie kūriniai apgaubia vakaro atmosferą šventiniu sakralumu, suteikia klausytojams galimybę sustoti ir pažvelgti į savo vidų“, - teigia „Aukuro“ vadovas Tomas Ambrozaitis. Klaipėdos kamerinis orkestras ir choras „Aukuras“ sukurs nepakartojamą garso erdvę, o kiekvienas jų pasirodymas bus pripildytas įkvėpimo ir profesionalumo. Pasak Mindaugo Bačkaus, „šis vakaras – tai galimybė sukurti ypatingą šviesos simfoniją, kurioje susijungs muzika, šokis ir istorija. Kiekvienas atlikėjas čia yra savotiškas švyturio spindulys, vedantis link bendro kūrybinio rezultato.“
Primename, kad „Odė šviesai“, iš pradžių planuota „Memel Automuseum“, vyks Klaipėdos dramos teatre, o pasirodymo laikas keičiamas į 19.00 val. Turimi bilietai lieka galioti, o dėl bilietų grąžinimo ar papildomų klausimų kviečiame kreiptis į Klaipėdos koncertų salę.