Palangos koncertų salėje atidaryta paroda kvies šiltai prisiminti maestro S. Povilaitį

Palangos koncertų salėje atidaryta paroda kvies šiltai prisiminti maestro S. Povilaitį
AA

Palangos koncertų salė visuomenei atveria unikalią ekspoziciją – ketvirtadienio popietę čia atidaryta Lietuvos estrados legendai Stasiui Povilaičiui skirta paroda.

Neįpareigojančioje kamerinėje aplinkoje vykęs renginys veikiau priminė jaukų pokalbį, kuris subūrė maestro artimus žmones bei nuoširdžius jo talento gerbėjus.

povilaitis

„Tam tikra prasme tai simboliškai atliepia ir pačios parodos idėją – tikimės, kad ji publiką kvies šiltai, jautriai ir neabejotinai nostalgiškai prisiminti vieną garsiausių ir mylimiausių mūsų šalies atlikėjų“, – sako Palangos koncertų salės direktorė Aida Aleksandrovienė.

Renginyje ir jautriais, ir šmaikščiais prisiminimais apie maestro dalijosi ilgametis jo bičiulis palangiškis Saulius Žulkus, renginių organizatorius ir vedėjas, Palangos savivaldybės tarybos narys Nerijus Stasiulis, atlikėjo scenos bendražygis Edmundas Kučinskas, kurio karjera prasidėjo būtent nuo S. Povilaičio dainų.

„Turbūt kiekvieną žmogų vėliau ar anksčiau aplanko tokia mintis – ar mane prisimins kas nors, kai manęs jau nebebus šioje žemėje? Todėl manau, kad Stasys nuoširdžiai džiaugtųsi, matydamas, kad atsimena, kad žino jo dainas, – teigė E. Kučinskas. – Ir tikiu, kad dar daugelį daugelį metų jo dainos bus dainuojamos. Tai yra tiesiog kažkoks fenomenas.“

Kaip prisiminė Palangos meras Šarūnas Vaitkus, net ir po to, kai Palangos koncertų salę papuošė rekordinis S. Povilaičio autografas, nenustojo kirbėti mintys, kaip dar būtų galima įprasminti legendinio atlikėjo atminimą. Ir viena tokių idėjų buvusi būtent dainininkui skirta paroda.

„Todėl labai noriu padėkoti, kad tai buvo įgyvendinta, ir nuo šiol Palangos koncertų salė turės unikalų kampelį, unikalią dvasią“, – kalbėjo kurorto vadovas, neabejojantis, jog ši ekspozicija turės ypatingą trauką.

Nemažai vertingų eksponatų parodai padovanojo maestro šeima. Tarp jų bus galima išvysti ne tik mėgstamiausią S. Povilaičio mikrofoną, kelioninį krepšį, su kuriuo maestro vykdavo į savo pasirodymus, bet ir sceninio įvaizdžio detalių.

povilaitis

Parodos organizatoriai pastebi – ne mažiau vertinga, jog per S. Povilaičiui priklausiusius daiktus atsiskleidžia ir turbūt daugeliui nepažinota jo asmenybės pusė ar negirdėti gyvenimo faktai.

Kad ir parodoje demonstruojamas pamėgtas atlikėjo puodelis – kaip prisiminė šią relikviją padovanojusi žmona Birutė Povilaitienė, maestro arbatą gerdavo tik per prievartą, o štai kavą labai mėgo. Ir nors ilgus metus dainininkas mėgaudavosi juoda kava, gastroliuodamas JAV „atrado“ kapučino, o ilgainiui šią kavą pamėgo ir ponia Birutė.

Bemaž prieš du mėnesius S. Povilaičiui pagerbti skirtą iniciatyvą paviešinusi Palangos koncertų salė šiandien skaičiuoja per šimtą įvairių eksponatų.

„Pati idėja gimė praėjusių metų rudenį, tokia kukli, atsargi, truputėlį su baime. Bet mums pavyko“, – renginio metu pasidžiaugė A. Aleksandrovienė.

Su S. Povilaičiu susijusių įvairiausių daiktų sulaukta ne tik iš skirtingų mūsų šalies kampelių, bet ir užsienio: parodoje eksponuojamos fantazijos ir kubietiškas cigaras – maestro gerbėjų iš Vokietijos dovanos.

Vienoje salės fojė erdvių įsikūrusi ekspozicija bus nuolatinė ir, tikimasi, ne baigtinė.

„Viliamės, kad paroda dar sulauks naujų eksponatų, didės, galbūt ji kartais galėtų kažkiek transformuotis pagal tam tikras potemes, kaip, pavyzdžiui, fotografijos. Idėjų kirba įvairių, juolab kad Palangos koncertų salė yra puiki erdvė joms plėtoti“, – sako įstaigos vadovė A. Aleksandrovienė.

Plačiajai publikai ekspozicija bus prieinama jau nuo rytojaus. Pirmieji ją išvys maestro gerbėjai, susirinkę į penktadienio vakarą vyksiantį šventinį S. Povilaičio dainų reviu „Švieski man vėl“.

Paroda bus nuolat atvira Palangos koncertų salės renginių dalyviams, tačiau atidarymo proga tam tikru metu ją galės apžiūrėti visi norintieji. Sausio 27 d. ir kiekvieną vasario šeštadienį  lankytojai laukiami 14–16 val.

Reklama Ikona, uždaryti