Grįžti į naujienas

„Orfėjas pragare“: kartu pasveikinkime solistą Šarūną Juškevičių

#Kultūra
„Orfėjas pragare“: kartu pasveikinkime solistą Šarūną Juškevičių
Data
Autorius
Kategorija
Kultūra
Žymos
KULTŪRA | KLAIPĖDOS MUZIKINIS TEATRAS
Dalintis
Facebook | El.paštu

Spalio 8-osios Jacques‘o Offenbacho operetė „Orfėjas pragare“ Žvejų rūmuose dedikuojama Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solisto Šarūno Juškevičiaus jubiliejui. Publika kviečiama kartu paminėti 65-ąjį scenos džentelmeno jubiliejų ir aplodismentais apipilti jo sceninį personažą Stiksą. 

„Kai dirbi darbą, kuris tau Dievo skirtas, o ne primestas – esi laimingas. Sprendžiant iš to, kad kažkas nematomas ir nesuvokiamas mane vedė už rankos link šito, manau, kad Muzikinio teatro solistas - tai mano pašaukimas. Nesijaučiu žinomas. Kartais gatvėje žmonės sveikinasi, o aš nepažįstu ir nesmagiai pasijaučiu... Bet publiką ir visus žmones aš labai myliu“,- sako baritonas Š.Juškevičius. 

Anot solisto, charakteriniai personažai, kaip Stiksas iš „Orfėjas pragare“, jam tinka ir net  labai patinka. „Juk užtenka pasižiūrėti į veidrodį ir supranti ką ten matai - herojinį ar charakterinį tipažą. Taip mane matydavo ir mato režisieriai. Scenoje nuo jaunystės aš esu „senas“ arba koks keistuolis, nevykėlis. Bet tai nuostabu: daug galimybių improvizacijai“,- sako S.Juškevičius. 

Šarūnas Juškevičius 1975 m. Klaipėdos S. Šimkaus aukštesniojoje muzikos mokykloje baigė muzikos teorijos specialybę, o 1979 m. Vilniaus konservatorijos Klaipėdos pedagoginiame fakultete gavo muzikos mokytojo diplomą. 1979–1984 m. mokytojavo Kretingos raj. Kartenos vid. mokykloje. 1995–2008 m. dėstė Klaipėdos S.Šimkaus konservatorijoje. 2003–2018 m. jis Klaipėdos universiteto Menų akademijos Teatro katedros docentas, o nuo 2018 m. – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto docentas. 1996–2011 m. buvo Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos lietuviškos muzikos ansamblio Kupolė solistas. Su šiuo ansambliu gastroliavo Švedijoje, Danijoje, Vokietijoje, Italijoje, Šveicarijoje. 

Š.Juškevičius 1984–1986 m. buvo Klaipėdos liaudies operos teatro solistas. 1987 m., pradėjus veikti Klaipėdos valstybiniam muzikiniam teatrui, tapo jo direktoriumi. Nuo 1989 m. – šio teatro solistas. 

Daugumai žmonių būti  teatro vadovu siekiamybė, tačiau Š.Juškevičius juokiasi jų nesuprantantis. „Kaip galima sulyginti? Kai esi  teatro vadovas tau neša krūvas popierių, išspręsk tą ir aną... Ir visai šalia, scenoje, repetuoja tavo kolegos, ruošiasi pastatymui ar koncertui ir tu visa siela nori būti  ten.  Aš nuo direktoriaus pareigų bėgau ir 1989 m. man pavyko. Vėl tapau šio teatro solistu“,- juokiasi jis. 

Scenos džentelmenu tituluojamas solistas sukūrė daugiau kaip 70 vaidmenų operose, operetėse, miuzikluose ir dramos spektakliuose. 1999 m. jis buvo nominuotas Kristoforo apdovanojimui už vaidmenis A. Honeggerio dramatinėje oratorijoje „Žana d‘Ark ant laužo“ ir F. Loewe's operetėje „Mano puikioji ledi“. 2005 m. nominuotas Auksiniam scenos kryžiui už vaidmenį I. Kálmáno operetėje „Čardašo karalienė“. 2009 m. apdovanotas Padėkos kauke Metų aktoriaus nominacijoje. 

Š.Juškevičius režisavo keliolika Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro teatralizuotų koncertų. Tarp jų – „All for Love“, „Meilės rojaus beieškant“, „Nuo baroko iki roko“, „Tegyvuoja Ispanija“, „Operetė – mano meilė“, „Aš myliu miuziklą“. 2003–2004 m. režisavo koncertus Lietuvos jūrų muziejaus delfinariume.