Mažas teatras, kalbantis apie didelius dalykus

Mažas teatras, kalbantis apie didelius dalykus
AA

Gedimino Šimkaus teatras ARTYN kviečia į spektaklį, pagal Andzrej Malezska pjesę „Jasek“ (režisierė Marta Vendland).

Spektaklis pasakoja apie moterį-motiną, ieškančią galimybės suderinti buvimą mama ir aktore, bei sveiką protą su iliuziju pasauliu. 

Atrodytų tokia paprasta tema: motinystė ir karjera, bet tuo pačiu ir amžinas klausimas, iškylantis daugeliui mamų: darbas ir motinystė – misija (ne)įmanoma?

Prisilietus prie šios medžiagos primiausia ir akivaizdžiausia buvo būtent ši, dirbančios mamos tema. Tačiau po ja atradome „antrą dugną“, plonytę liniją tarp sveiko proto ir pamišimo į kurį veda mūsų pačių nesugebėjimas priimti žmonių, kurie serga psichinėmis ligomis, mūsų pačių noras gyventi tobuloje ir sveikoje visuomenėje, kurioje nėra vietos kitokiam, ir, būkime atviri, neretai tos vietos nelieka moteriai, pagimdžiusiai kūdikį ir besistengiančiai jį auginti ir išsaugoti turimą darbo vietą. Šalia visų šių aktualijų įsispendžia visuomenei nematomas šių žmonių asmeninis gyvenimas ir kas jame vyksta, užvėrus darboviečių, įstaigų ir įmonių duris. „Jasek“ būtent ir praveria duris į štai tokį asmeninį gyvenimą, į pjesės herojės Magdos Klimek gyvenimą, kuris balansuoja tarp visų šių labirintų, pasirinkimų, spaudimo ir visuomenės standartų.

Magda Klimek – aktorė.

Aktorystė buvo ir yra jos viso gyvenimo svajonė, o svajonių vaidmuo – Džeinė iš Kurt Weill „Trijų grašių operos“.

Pjesės siužetas sukasi apie Magdos bandymus gauti šį vaidmenį, suderinti vaiko priežiūrą su repeticijų grafiku, ištverti darbe vykstančias patyčias, išspręsti finansines problemas ir neskalndumus su šeimos pagalbos centru, bei būti tinkama mama savo vaikui, vardu Jasek, kuris nuolat sėdi po stalu. Žiūrovas mato visas šias Magdos pastangas, visą šį akrobatinį laviravimą ant virš bedugnės ištiestų lynų ir bandymą surinkti save, kasdieną iš naujo. Galiausiai žiūrovas ima abejoti, o ar Jasek iš tiesų yra po stalu? Ar Magda apskritai turi vaiką, ar tai tik jos iliuzija? Ar Magda tą vaiką iš viso kada nora turėjo ar tik įsivaizduoja jį turinti, jei taip – kodėl?

Žiūrovai kviečiami leistis į paslaptingą kelionę, po moters pasąmonę, kurioje knibžda nesugaudoma daugybė klausimų ir visai mažai atsakymų, kuriuos turime rasti patys, kad mūsų visuomenė taptų sveikesnė, kad mamoms, auginančioms mažius vaikus liktų vietos mūsų visuomenėje, kad nėščia moteris vis rečiau turėtų rinktis tarp gyvenimo ir mirties ir kad vis dažniau suvoktume, jog svarbiausia gyvenime yra ne kitų pripažinimas, bet savęs paties pažinimas.

 

BILIETAI: ARTYN teatro spektaklis „Jasek“ | kakava.lt

2022-10-22 17:00

Klaipėdos dramos teatro Kamerinėje salėje

 

Spektaklio kūrybinė komanda:

Režisierė – Marta Vendland

 

Magda Klimek – Edita Barškėtienė / Giedrė Butkienė

TAS – Vitalijus Budrikas / Domantas Šakarnis

 

Kurt Weill muziką iš „Trijų grašių operos“ gyvai atlieka:

Albert Vendland – akustinė/bosinė gitaros

Paulius Ščeponavičius – klarnetas

Saulė Balsytė - pianinas

Ikona, uždaryti