Klaipėdos koncertų salėje pianistė O. Gražinytė pristatys naują programą - pavasariu alsuojantį preliudą

Klaipėdos koncertų salėje pianistė O. Gražinytė pristatys naują programą - pavasariu alsuojantį preliudą
AA

Kovo 29 d. 18.30 val. jaunosios kartos pianistė Onutė Gražinytė Klaipėdos koncertų salėje pristatys naują koncertinę programą „Pavasario preliudas“. Atlikėja teigia, kad jos rečitalis bus tarsi įžanga į pavasarį, spalvas, džiaugsmą, šviežumą ir jausmų versmes. Koncerto programoje skambės fortepijonui kūrusių įvairių epochų kompozitorių kūriniai.

Gražinių pavardėje užkoduotas talentas

O. Gražinytės tėtis – choro dirigentas Romualdas Gražinis, mama – pianistė Sigutė Gražinienė, sesuo – žymi visame pasaulyje orkestro dirigentė Mirga Gražinytė–Tyla. O. Gražinytė skambinti fortepijonu mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, vėliau Vokietijoje, Hannoverio muzikos, teatro ir medijos akademijoje bei Berlyno Hannso Eislerio muzikos akademijoje.

Jaunoji pianistė reguliariai muzikuoja Lietuvoje, ne tik kaip solistė, bet ir kaip kamerinių orkestrų narė ji yra aplankiusi Lenkiją, Šveicariją, Vokietiją, Prancūziją ir kitas valstybes. Pastaruoju metu O. Gražinytė sulaukia vis daugiau įtakingų kritikų įvertinimų ir profesionalų atsiliepimų.

 

Idėją sugretinti kompozitorius pasiūlė tėtis

O. Gražinytė pasakoja: „Tėčio pasiūlyta idėja sugretinti kompozitorius manyje surezonavo ir aš ją brandinau kelis mėnesius. Šiuos preliudus dėliojau ne pagal kompozitorius (t. y. Čiurlionis, tada Skriabinas ir pabaigoje Messiaenas), o pagal tonacijas, sugretinimus ar priešpastatymus, kurie sukūrė tam tikrą dramaturgiją. Šiuo nedideliu ciklu labai džiaugiuosi ir tikiu.“

O. Gražinytės rečitalio programoje „Pavasario preliudas“ skambės fortepijonui skirti kūriniai, kuriuos parašė Josephas Haydnas, Fryderykas Chopinas, Aleksandras Skriabinas, Olivier Messiaenas ir Mikalojus Konstantinas Čiurlionis.

Pianistė atrado, kad pavasarišką programą vienija ir spalvų tema: „Čiurlionis buvo dailininkas, Skriabinas, girdėdamas garsus bei harmonijas, matė tam tikras spalvas, o Messiaenas prie visų ankstyvųjų preliudų pavadinimų yra parašęs ir konkrečius spalvinius komentarus. Šalia preliudų programoje priderinau jausminiai spalvingą Chopino muziką bei Haydno Sonatą As-dur, kuri yra tikras pavasarinis spindulėlis, tobula savo netobulumais ir man kažkuo labai barokiška“.

Ikona, uždaryti