Atidaroma jaunosios kartos tapytojo Andriaus Tarasevičiaus personalinė dailės darbų paroda „Virsmai“

Atidaroma  jaunosios kartos tapytojo Andriaus Tarasevičiaus personalinė dailės darbų paroda „Virsmai“
AA

Rugpjūčio 12 dieną (penktadienį), 17.00 val., Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Girulių padalinyje (Šlaito g. 10A) atidaroma  jaunosios kartos tapytojo Andriaus Tarasevičiaus personalinė dailės darbų paroda „Virsmai“.

Andrius Tarasevičius gimė Klaipėdoje, Vilniaus dailės akademijoje studijavo tapybą, o po studijų vėl sugrįžo į gimtąjį uostamiestį.

andrius tarasevičius tapyba

Šiuo metu Andrius dirba Adomo Brako dailės mokykloje, moko vaikus tapybos ir kompozicijos, o laisvalaikiu kuria neįprastai ryškius ir spalvotus paveikslus.

A. Tarasevičiaus meninė raiška yra atitolusi nuo tradicinės molbertinės tapybos tradicijos, jo kūrybinę stilistiką galima būtų pavadinti psichodeliniu siurrealizmu: paveiksluose viskas neįprasta, nenuspėjama ir nerealu.. tačiau labai daug vietos fantazijai ir vaizduotei.

Kurdamas paveikslus Andrius nenaudoja teptuko. „Anksčiau be teptuko tapybos neįsivaizdavau. Tačiau tai yra tik vienas iš daugelio įrankių, kuriuos galima pasitelkti kuriant vaizdą. Laikui bėgant atrandi naujų būdų kurti. Teptukas yra gana teplus įrankis, su juo spalvas vis užmurzindavau. Ir tik atsisakęs pastarojo įrankio pagaliau galėjau išgauti spalvos vientisumą ir ryškumą”, - sako tapytojas.

Savo minties raiškai pasitelkęs fluorescencinius dažus ir šviesos iliuminacijas, Andrius kuria siurrealistinius performatyvius paveikslus, kuriuose nėra siužeto. Jis tiesiog nereikalingas, nes tapydamas menininkas nesiekia konkrečių tikslų ir niekada nežino, kur gali nuvesti kūrybos procesas. Tapyba jam yra savotiška meditacija, suteikianti galimybę atsiriboti nuo klišių, standartų, taisyklių, reikalavimų.

Girulių galerijoje (Šlaito g. 10 A) Andriaus Tarasevičiaus paroda veiks iki rugsėjo 4 dienos.

 

Reklama Ikona, uždaryti