Uostamiestyje baigtas tyrimas dėl turto prievartavimo ir pasikėsinimo sugadinti turtą visuotinai pavojingu būdu

AA

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (KPONTV) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl organizuotos grupės galimai įvykdytų nusikalstamų veikų.


Prieš teismą stos trys asmenys, įtariami didelės vertės turto prievartavimu, sistemingu žmogaus bauginimu naudojant psichinę prievartą, pasikėsinimu sugadinti svetimą turtą visuotinai pavojingu būdu, neteisėtu disponavimu šaunamuoju ginklu ir dideliu kiekiu šaudmenų, neteisėtu disponavimu nešaunamuoju ginklu bei neteisėtu disponavimu narkotinėmis (psichotropinėmis) medžiagomis.

 Ikiteisminis tyrimas pradėtas 2020 m. liepos mėn. Klaipėdos miesto PK, gavus vieno iš nukentėjusiųjų asmenų pareiškimą dėl bandymo padegti gyvenamąjį namą Klaipėdoje bei jo kieme stovėjusį vienai uostamiesčio įmonių priklausantį automobilį.


2020 m. liepos mėn. Klaipėdoje, Bijūnų g., Klaipėdos miesto PK ir KPONTV pareigūnai sulaikė šio nusikaltimo padarymu įtariamą 36 m., niekur nedirbantį, vyriškį, anksčiau teistą už neteisėtą disponavimą narkotinėmis (psichotropinėmis) medžiagomis, turint tikslą jas platinti, neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis.

Atlikus kratą šio asmens gyvenamojoje vietoje, rasta apie 23 g narkotinės medžiagos – kanapių ir psichotropinės medžiagos – amfetamino.

Tolesnio tyrimo metu paaiškėjus, kad iš dviejų nukentėjusiųjų buvo prievartaujamas turtas, tyrimą perėmė Klaipėdos apskrities VPK KPONTV. Įtariama, kad trys (49 m., 53 m. bei 36 m.) bendrininkai, neturėdami teisėto pagrindo, už vieno iš įtariamųjų tariamai atliktas paslaugas, prievartavo didelės vertės turtą iš abiejų nukentėjusiųjų, juos sistemingai baugino naudodami psichinę prievartą bei pasikėsino tyčia sugadinti pastarųjų turtą visuotinai pavojingu būdu.

Įtariama, kad 2020 m. kovo mėn. vienas iš bendrininkų išklijavo popieriaus lapus su vieno nukentėjusiojo atvaizdu ir pastarąjį žeminančiu, įžeidžiančiu užrašu nukentėjusiojo gyvenamosios vietos rajone bei ant įmonės, priklausančios kitam nukentėjusiajam, pastato Klaipėdoje.

 Taip pat įtariama, kad 2020 m. liepos mėn. pastarasis įtariamasis metė uždegtą padegamąjį užtaisą į nukentėjusiojo namo kiemą, taip pasikėsindamas padegti gyvenamąjį namą bei kieme stovėjusį įmonės automobilį, tačiau laimei, padegamajam užtaisui užgesus, šis turtas buvo tik apgadintas.

Tęsiant tyrimo veiksmus, 2020 m. rugsėjo mėn. Klaipėdoje, Birutės g., sulaikytas 53 m. klaipėdietis. Atlikus kratą asmens gyvenamojoje vietoje, rasti trys peiliai-durtuvai, du svaidomieji peiliai bei nunčiakai.

Šis šiuo metu niekur nedirbantis vyriškis teisėsaugai irgi žinomas – anksčiau teistas už sprogstamųjų medžiagų laikymą ir realizavimą, sukčiavimą, apgaulingą apskaitos tvarkymą, dokumento suklastojimą ar disponavimą suklastotu dokumentu.

Tą pačią dieną Klaipėdoje, Lazdynų g., sulaikytas 49 m., anksčiau neteistas, Klaipėdos miesto gyventojas. Kratos metu pastarojo gyvenamojoje vietoje rastas revolveris su panaikintu numeriu bei 9 šoviniais būgne, 87 šoviniai, kanapės bei metalinė teleskopinė lazda.

Visi trys įtariamieji buvo sulaikyti ir uždaryti į areštinę. Dviem įtariamiesiems buvo paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas, kuri vėliau pakeista švelnesnėmis kardomosiomis priemonėmis. Trečiam įtariamajam paskirtas dokumentų paėmimas ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Už žmogaus terorizavimą grasinant susprogdinti, padegti ar padaryti kitokią pavojingą sveikatai ar turtui veiką arba sistemingą bauginimą panaudojant psichinę prievartą, numatytas laisvės atėmimas iki 4 metų.

Už svetimo turto sunaikinimą ar sugadinimą visuotinai pavojingu būdu baudžiama bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 5 metų.

Už neteisėtą disponavimą dideliu kiekiu šaudmenų numatytas laisvės atėmimas nuo 4 iki 8 metų.

Už didelės vertės turto prievartavimą dalyvaujant organizuotoje grupėje numatytas laisvės atėmimas nuo 3 iki 10 metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.