Tiriama korupcinė schema Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje

Tiriama korupcinė schema Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje
AA

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atlieka Generalinės prokuratūros kontroliuojamą ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos korupcijos Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT), kai VMVT atstovai, galimai veikdami organizuotoje grupėje su kitais asmenimis, reikalaudavo kyšių iš verslo subjektų.

Ikiteisminio tyrimo metu tiriamos aplinkybės dėl galimo kyšininkavimo, papirkimo, prekybos poveikiu, bendrininkavimo veikiant organizuotoje grupėje. Įtarimai dėl kyšininkavimo, veikiant organizuotoje grupėje, pareikšti 4 asmenims: VMVT direktoriui Mantui Staškevičiui, VMVT Veterinarinių vaistų ir pašarų skyriaus vedėjui, reziduojančiam Kaune, Sigitui Siriukaičiui, VMVT Šiaulių departamento direktoriui Arūnui Teišerskiui ir buvusiam VMVT Kauno departamento Raseinių skyriaus vedėjui H. M.

 

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, asmenys, veikdami organizuotoje grupėje, galimai sukūrė nusikalstamą korupcinę schemą, kai kiekvieną mėnesį reikalaudavo ir priiminėdavo kyšius iš verslo subjektų, grasindami uždrausti produkcijos realizaciją Lietuvos rinkoje ar net sustabdyti įmonių veiklą.

Sekmadienį visi 4 įtariamieji buvo sulaikyti, VMVT direktorius Mantas Staškevičius ir VMVT Veterinarinių vaistų ir pašarų skyriaus vedėjas, reziduojantis Kaune, Sigitas Siriukaitis buvo sulaikyti įtariamo nusikaltimo – galimo kyšio perdavimo ir priėmimo metu. Siekiant surinkti tyrimui reikšmingus duomenis, atliktos kratos įtariamų asmenų gyvenamosiose ir darbo, kitose tyrimui reikšmingose vietose, VMVT Vilniuje ir Šiauliuose. Kratų metu pas įtariamuosius valstybės tarnautojus ir jų šeimos narius rasta daugiau kaip 300 000 Eur grynųjų pinigų.

„Tiriama korupcinė schema, kurios metu institucija, vykdanti valstybinę maisto ir veterinarinę kontrolę, ūkinių gyvūnų veislininkystės priežiūrą ir kontrolę visoje šalies teritorijoje, galimai sistemingai reikalauja kyšių iš verslo subjektų. Kviečiame asmenis, kurie gali turėti šiam tyrimui reikšmingos informacijos, susisiekti su STT Centrine tyrimų valdyba arba Generaline prokuratūra“, – sako STT Centrinės tyrimų valdybos viršininkas Darius Balčiūnas.

„Asmuo gali būti atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės už papirkimą, jeigu iš jo buvo reikalaujama kyšio ar provokuojama duoti kyšį ir jis, tiesiogiai arba netiesiogiai pats ar per tarpininką pasiūlęs ar pažadėjęs duoti arba davęs kyšį, per įmanomai trumpiausią laiką, bet ne vėliau negu iki jo pripažinimo įtariamuoju, savanoriškai apie tai pranešė teisėsaugos institucijai“, – pabrėžė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Artūras Urbelis.

Vadovaujantis nekaltumo prezumpcija, asmenys yra nekalti, kol teismas nepatvirtina jų kaltės.

Šį ikiteisminį tyrimą atlieka STT Centrinės tyrimų valdybos ir Šiaulių valdybos pareigūnai, tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai.