Startuoja šių metų policijos labiausiai ieškomų asmenų kampanija

Startuoja šių metų policijos labiausiai ieškomų asmenų kampanija
AA

Padedamas Europolo Europos aktyvios besislapstančių asmenų paieškos grupių tinklas (angl. ENFAST) pradeda 2022 metų labiausiai ieškomų asmenų kampaniją „Most Wanted“ (liet. „Ieškomiausi"), kurios tikslas – susitelkti į Europoje besislapstančius asmenis kurie veikia kaip organizuotų nusikalstamų grupuočių nariai. Į šių metų kampaniją įtraukti tik už už sunkius Europoje įvykdytus nusikaltimus (nužudymus, prekybą žmonėmis, ginkluotus plėšimus, terorizmą ir kt. ) ieškomi nusikaltėliai. 

Taikinyje – organizuotų nusikalstamų grupuočių lyderiai 

Šiais metais kampanija orientuota į organizuotų nusikalstamų grupuočių lyderius ir pagrindinius narius. Sąraše figūruoja nužudymus vykdę mafijos bosai, narkotikų prekeiviai, prekiautojai žmonėmis, nužudymus ar kitus smurtinius veiksmus vykdę nusikalstamų grupuočių nariai, pinigų plovimą ir turto grobstymą vykdantys asmenys. Kampanijos metu, sutelkiant dėmesį į pagrindinius nusikaltėlių vaidmenis, siekiama sunaikinti ištisas organizuotas nusikalstamas grupuotes.

Cituojant Europolo vykdomąją direktorę Catherine De Bolle:

„Negali būti lengvesnio būdo Europos Sąjungos piliečiams dalyvauti šioje kampanijoje – reikia tik vieno nedidelio jūsų žingsnio ir pavojingas besislapstantis asmuo gali būti suimtas, jam pateikti kaltinimai, o potenciali auka – apsaugota. Ateikite į mūsų svetainę ir padėkite mums juos rasti.“

Ieškomiausi lietuviai

Justas Belousovas. Gimė 1976 m., organizavo ir vadovavo šaunamaisiais ginklais ginkluotam nusikalstamam susivienijimui bei pats dalyvavo šio susivienijimo veikloje, neteisėtai disponavo narkotinėmis bei psichotropinėmis medžiagomis, turėdamas tikslą jas platinti.

ieškomi lietuviai

Aurimas Balbušovas. Gimė 1983 m. Nuteistas 10 metų laisvės atėmimo bausme už tai, kad kartu su bendrininkais organizavo ir vykdė labai didelio kiekio narkotinės medžiagos – kanapių ir jų dalių - įgijimą užsienyje bei gabenimą į Lietuvos Respubliką, turint tikslą šią medžiagą platinti.

ieškomas nusikaltėlis

Ignas Žaltauskas. Gimė 1987 m. Nuteistas 2 metų laisvės atėmimo bausme už tai, kad jis, veikdamas bendrininkų grupėje, panaudojant šaunamąjį ginklą bei pavartojant fizinį smurtą, neturint teisėto pagrindo, vertė kitą asmenį perduoti  turtą (pinigus ir buto raktus).

ieškomas lietuvois

Deividas Kastantinavičius. Gimė 1989 m. Nuteistas 11 metų laisvės atėmimo bausme už tai, kad neteisėtai disponavo labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų bei gabeno jas per Lietuvos valstybės sieną.

ieškomas nusikaltėlis

Apie kampaniją „Ieškomiausi“

Svetainė (https://eumostwanted.eu) pradėjo veikti 2016-aisiais ir nuo tada joje buvo paskelbti 335 besislapstančių asmenų anketiniai aprašymai. 120 besislapstančiųjų iš šio skaičiaus buvo suimti, 43 iš jų buvo suimti todėl, kad apie juos buvo paskelbta šioje svetainėje.

Europos aktyvios besislapstančių asmenų paieškos grupių tinklo tinklo (ENFAST) tikslas – sustiprinti saugumą Europos Sąjungoje sėkmingai nustatant bei suimant tarptautiniu mastu ieškomus sunkius nusikaltimus įvykdžiusius asmenis. Tai tarptautinis 7 dienas per savaitę 24 valandas per parą veikiantis policijos pareigūnų tinklas, galintis tuoj pat imtis veiksmų nustatyti besislapstančiojo vietą ir jei būtina jį suimti.