Šilutės rajone neteisėtai karšius gaudžiusiam pažeidėjui teks sumokėti iki 4500 eurų

Šilutės rajone neteisėtai karšius gaudžiusiam pažeidėjui teks sumokėti iki 4500 eurų
AA

Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijų pareigūnai Šilutės rajone, turėdami informacijos, kad sodyboje neteisėtai laikomi tinklai, surengė reidą. 

Šilutės aplinkosaugininkai, apsilankę įtariamoje sodyboje, rado penkis neteisėtai laikomus žvejybinius tinklus.

Taip pat aptiko asmenį, statomuoju tinklu pagavusį 42 karšius.

„Tikrindami įtariamą sodybą, pastebėjome šalia sodybos statomąjį tinklą valantį asmenį, o kibire šalia buvo išdoroti karšiai. Apklaustas asmuo prisipažino, kad neteisėtai žvejodamas tinklu pagavo karšių. Taip jis pažeidė Mėgėjų žvejybos taisykles ir už pažeidimą jam gali tekti sumokėti iki 4300 eurų žalą žuvų ištekliams ir administracinę baudą iki 300 eurų“,  – sako Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnas Ramūnas Strukčinskas.

Asmeniui, neteisėtai laikiusiam draudžiamus ne mėgėjų žvejybos įrankius, surašytas administracinių nusižengimų protokolas, gresia bauda iki 200 eurų. Tinklai iš jo paimti.

Asmeniui, neteisėtai prisigaudžiusiam karšių, ne tik gresia bauda iki 300 eurų, bet ir teks atlyginti 4200 eurų žalą žuvų ištekliams.

Aplinkosaugos pareigūnai primena, kad Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose nuo balandžio 20 d. iki gegužės 20 d. visus sugautus karšius privaloma nedelsiant paleisti atgal į vandens telkinį,  išskyrus žvejojant polderiuose.

Apie aplinkos apsaugos pažeidimus galite pranešti AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995 arba telefonu 112.