Prieš savo mažametę dukrą sistemingai smurtavęs klaipėdietis buvo nubaustas

Prieš savo mažametę dukrą sistemingai smurtavęs klaipėdietis buvo nubaustas
AA

Teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo 61-erių metų Klaipėdos miesto gyventojas pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo tėvų teisėmis ir pareigomis bei nesunkaus mažametės sveikatos sutrikdymo. Vyrui paskirta lygtinė 2 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

2020 metų rugsėjo mėnesį policijos pareigūnai iš anoniminio pranešėjo gavo informacijos apie, kad vienas dvi mažametes dukras auginantis V. S. galimai naudoja prieš jas smurtą. Tikrinant gautą informaciją, policija nuvyko į įvykio vietą. Tą pačią dieną abi mažametės buvo paimtos iš tėvo ir apgyvendintos šeimos ir vaiko gerovės centre. Tik užtikrinus vaikų saugumą paaiškėjo, jog V. S. prieš vieną iš savo dukrų naudojo fizinį ir psichologinį smurtą. Dėl to 2020 metų lapkritį pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Bylos duomenimis, V. S. sistemingai fiziškai ir psichologiškai gniuždė savo atžalą nuo 2015 metų. Tyrimo metu buvo gautos ekspertų išvados, kad dėl tokio žiauraus elgesio buvo padaryta žala mažametės psichinei sveikatai.

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmai pripažino V. S. kaltu pagal Baudžiamojo kodekso 138 straipsnio („Nesunkus sveikatos sutrikdymas“) 2 dalies 1 ir 3 punktuose bei 163 straipsnyje („Piktnaudžiavimas tėvų, globėjo ar rūpintojo arba kitų teisėtų vaiko atstovų teisėmis ar pareigomis“) numatytus nusikaltimus ir skyrė 2 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant 2 metams. Teismas V. S. įpareigojo bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu dirbti arba registruotis Užimtumo tarnyboje, neišvykti už gyvenamosios vietos miesto ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo, nevartoti psichiką veikiančių medžiagų bei 9 mėnesius dalyvauti elgesio pataisos programoje.

 

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Ikona, uždaryti