Klaipėdos uoste sulaikyta šešių tonų keptų šaldytų ungurių kontrabanda

Klaipėdos uoste sulaikyta šešių tonų keptų šaldytų ungurių kontrabanda
AA

Įvertinant galimus piktnaudžiavimo atvejus tranzitu per Lietuvą vežant produkciją iš ne Europos Sąjungos, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ir Lietuvos Muitinė yra sustiprinusi kontrolę ir imasi priemonių užkardyti neteisėtą gabenimą. Atliekant kompleksinius veiksmus, pareigūnai operatyviai sulaikė neteisėtai gabentą 6 tonų retos rūšies ungurių siuntą.

kontrobanda unguriai klaipėdos uostas

Minėta siunta iš Kinijos per Klaipėdos uostą turėjo pasiekti Kazachstaną, tačiau buvo detaliai patikrinta pareigūnų, kuriems kilo įtarimų, jog gali būti vežama kita ungurių rūšis, nei deklaruota dokumentuose.

Atrinkus oficialiosios kontrolės mėginius ir juos ištyrus Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, įtarimai pasitvirtino.

Buvo nustatyta, kad gabenti visai ne amerikiniai arba gėlavandeniai unguriai (lot. Anguilla Rostrata), kaip nurodyta dokumentuose. Paaiškėjo, jog siuntoje buvo tarptautinės prekybos CITIES konvencijos saugomi bei į nykstančių žuvų rūšių sąrašą įtraukti europiniai upiniai unguriai (lot. Anguilla anguilla). Šių ungurių gabenimui yra reikalingi specialūs atsakingų institucijų išduoti sertifikatai ir leidimai.

Sulaikytos keptų šaldytų ungurių siuntos vertė – beveik 70 tūkst. eurų. Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Klaipėdos skyriuje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, tyrimui vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūra.

„Tai jau penktas atvejis per pastaruosius dvejus metus, kai bendras VMVT ir Muitinės pareigūnų darbas padeda identifikuoti tokį nykstančios ungurių rūšies klastojimą ir neteisėtą gabenimą iš ne ES. Neteisėtų bandymų tranzitu per Lietuvą pervežti saugomos rūšies ungurių siuntas buvo ir 2020 metais. Kadangi ir šiuo atveju pažeidimas yra susijęs su trečiąja šalimi, tyrimo medžiagą perdavėme Europos Komisijai, kuri savo ruožtu inicijuos tolimesnius tyrimo veiksmus“, – atvejį komentuoja VMVT direktorius Mantas Staškevičius.

Ikona, uždaryti