Klaipėdos „Senukuose" aplinkosaugininkai rado draudžiamų augalų

Klaipėdos „Senukuose" aplinkosaugininkai rado draudžiamų augalų
AA

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai UAB „Kesko Senukai Lithuania“ prekybos centre Klaipėdoje nustatė, kad buvo prekiaujama invazinio augalo gausialapio lubino hibridų sodinukais ir įmonė įvertinusi aplinkybes su  pažeidimu sutiko ir sodinukus iš prekybos išėmė.  

lubinas

Gausialapis lubinas

Svarbu nepamiršti – gausialapius lubinus ir jų hibridus draudžiama be leidimo ne tik dauginti, sodinti, ar pirkti, bet ir jais prekiauti.  

Departamentas atkreipia dėmesį, kad sąmoningas verslo požiūris į aplinkosaugą ypač svarbus. Šiuo atveju įmonė, įvertino aplinkybes, sutiko su pažeidimu ir išėmė iš prekybos lubinus ir jų hibridus visoje Lietuvoje. Departamento pareigūnai įmonės atstovams priminė apie Invazinių Lietuvoje rūšių sąrašo augalus ir atsakingam asmeniui surašė administracinio nusižengimo protokolą. 

„Gausialapis lubinas – Lietuvoje išplitęs invazinis augalas. Dėl gebėjimo kaupti azotą jis naudingas žemės ūkiui, tačiau natūraliose pievose dėl azoto atsargų kaupimo dirvožemyje, ima nykti vietinės augalų rūšys. Be to, lubinų neėda nei gyvuliai, nei žvėrys, sėklomis neminta nei pelės, nei paukščiai. Todėl labai svarbu šiai invazinei rūšiai neleisti plisti“, – sako Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos skyriaus vyr. specialistas Mindaugas Grudzinskas. 

Atsakomybė  

Už invazinių rūšių auginimą, dauginimą, mainymą numatytos baudos nuo 200 iki 400 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 300 iki 600 eurų.   

Už invazinių rūšių pateikimą rinkai ar tyčinį paleidimą į aplinką gresia 300–500 eurų, juridinių asmenų vadovams, kitiems atsakingiems asmenims – 800–1500 eurų bauda.