Jūrų uosto policijos grupės pareigūnai intensyvina laivavedžių patikrinimus

Jūrų uosto policijos grupės pareigūnai intensyvina laivavedžių patikrinimus
AA

Klaipėdos apskrities VPK pareigūnai viešąją tvarką ir eismo saugumą užtikrina ne tik krante, bet ir vandenyje – prasidėjus šiltajam sezonui Klaipėdos m. PK 2-ojo veiklos skyriaus Jūrų uosto policijos grupės pareigūnai intensyvina saugaus elgesio vandenyje ir laivybos taisyklių laikymosi uosto akvatorijoje kontrolę. 

 

Per 2023-05-23 vykdytą priemonę užfiksuota, kad vienas pramoginio laivo laivavedys neturėjo gelbėjimosi liemenės ir buvo vartojęs alkoholio, tačiau leistinos ribos neviršijo. 

Jūrų uosto policijos pareigūnai primena, kad laivuose privaloma turėti gelbėjimosi priemonių – liemenių, gelbėjimosi ratų – visiems laivu plaukiantiems žmonėms. Nepilnamečiai gelbėjimosi liemenes dėvėti privalo ne tik plaukiant laivu, bet ir plaukiant vandens dviračiu. Už tokį pažeidimą gresia bauda nuo 16 iki 60 eurų, prasižengus pakartotinai – bauda gali siekti nuo 60 iki 140 eurų. Pareigūnai taip pat primena, kad inkaruoti laivus uosto akvatorijos farvateryje – draudžiama, o laivavedžiai, vairuojantys 25 AG ir didesnio galingumo pramoginius laivus, privalo turėti laivavedžio pažymėjimą. Uosto akvatorijoje privalu laikytis čia galiojančių eismo taisyklių, būtina žinoti uosto akvatorijoje naudojamų signalinių vėliavų reikšmes ir būti atidžiais – nuolat rūpintis savo ir aplink pramogaujančių ar dirbančių saugumu.