Į teisiamųjų suolą sės kvaišalus platinę sutuoktiniai bei jų įsigiję asmenys

Į teisiamųjų suolą sės kvaišalus platinę sutuoktiniai bei jų įsigiję asmenys
AA

Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė didelės apimties ikiteisminį tyrimą ir teismui su kaltinamuoju aktu perdavė baudžiamąją bylą, kurioje Kretingoje gyvenanti sutuoktinių pora kaltinama narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimu. Teismui perduotoje byloje dar trys asmenys kaltinami šių medžiagų įsigijimu.

Tyrimo duomenimis, 2022 m. kovo–gegužės mėn. Kretingoje ir Kretingos raj. policijos pareigūnai sulaikė tris anksčiau teistus vyrus, kurių patikrinimo metu buvo rasta narkotinių ir psichotropinių medžiagų. Surinkta duomenų, kad 40-ies ir 44-erių metų Kretingos rajono gyventojai su savimi turėjo amfetamino, o 39 metų klaipėdietis – heroino. Visiems trims vyrams kaltinimai pareikšti pagal Baudžiamojo kodekso 259 straipsnį („Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti“).

2022 m. gegužės mėn. viduryje policijos pareigūnai sulaikė ir minėtas narkotines bei psichotropines medžiagas galimai platinusią sutuoktinių porą. Įtariama, kad praeityje ne kartą teisti 33 metų moteris ir tokio paties amžiaus jos sutuoktinis neteisėtai, turėdami tikslą parduoti ar kitaip platinti, laikė didelį kiekį – beveik 25 gramus – psichotropinės medžiagos amfetamino ir dalį jo pardavė kitam asmeniui. Surinkta duomenų, kad vyras ir žmona taip pat galėjo platinti ir heroiną. Jų namuose atliktos kratos metu taip pat rasta ir neteisėtai laikomos psichotropinės medžiagos – diazepamo.

Abiems sutuoktiniams pareikšti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 260 straipsnio („Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu“) 1 ir 2 dalis. 33 metų vyrui kaltinimai pareikšti dėl dar trijų nusikalstamos veikos epizodų – du iš jų susiję su psichotropinių medžiagų platinimu, vienas – neteisėtu psichotropinės medžiagos laikymu be tikslo jos platinti.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmams.

Už neteisėtą didelio kiekio narkotinių ar psichotropinių medžiagų įgijimą bei laikymą, turint tikslą jas platinti, asmuo gali būti baudžiamas laisvės atėmimu nuo aštuonerių iki dešimties metų. Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti, numatytas laisvės atėmimas nuo 2 iki 8 metų. Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki 2 metų.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (KPONTV) pareigūnai. Tyrimui vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.