„Akcija „Lydeka 2021“ įpusėjo, ežeruose sparčiai tirpstant ledui pirmasis etapas jau eina į pabaigą. Šiltėjant orams, patvinus ežerų pakrantėms, greitai prasidės ir antrasis akcijos etapas – lydekų nerštas. Pareigūnų dėmesys bus koncentruojamas į lydekų nerštavietes, kad apsaugotume jas nuo žeberklininkų ir tinklininkų“, – sako Gamtos išteklių skyriaus vedėjas Kęstutis Motiekaitis.
Kaip teigia K. Motiekaitis, vienas pagrindinių akcijos tikslų buvo pažeidimų prevencija ir siekis išsaugoti kuo daugiau reproduktorių, bet aplinkosaugininkai nustatė ir neteisėtų lydekų žvejybos atvejų. Tarp jų ir šiurkščius pažeidimus – kai lydekos buvo sugautos arba buvo naudojami draudžiami šiuo laikotarpiu naudoti žvejybos įrankiai.
Klaipėdos valdyboje iki šiol surengti 64 reidai, patikrinti 1055 žvejai mėgėjai ir nustatyti 98 pažeidimai (6 iš jų šiurkštūs).
Šilutės aplinkosaugininkams įkliuvo didžiausias neteisėtų šakotinių skaičius. Inspektoriai sulaikė du asmenis, lydekų masalui naudojusius žuvelę ir pasistačiusius net 50 šakotinių. Taip pat rastos ir dvi įkliuvusios lydekos.
Pažeidėjams už neteisėtą žvejybą buvo surašyti protokolai, taip pat teks susimokėti baudą ir atlyginti gamtai padarytą žalą – 480 eurų.
Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai patikrino įtartino asmens garažą ir rado daug neteisėtų žvejybos įrankių bei dvi neleistino dydžio lydekas. Taigi žala gamtai siekė 480 eurų, taip pat buvo pritaikytos administracinių nusižengimų baudos.
Be to, Klaipėdos aplinkosaugininkai pasiekė ir didžiausią apskaičiuotą žalą žuvų ištekliams, pagavo asmenį, žvejojusį Danės upėje ir neteisėtai pagavusį šlakį. Pažeidėjui gresia administracinė atsakomybė iki 550 eurų ir žalos žuvų ištekliams atlyginimas – 970 eurų.
„Kviečiame žvejus laikytis teisės aktų reikalavimų. O gyventojus, pastebėjus neteisėtai gaudant lydekas, apie tai informuoti Pranešimų priėmimo tarnybą arba 112 telefonu“, – sako K. Motiekaitis.