Pirmoji Baltijos šalyse: Klaipėda miesto transportui naudos trijų aukštų autobusus

Pirmoji Baltijos šalyse: Klaipėda miesto transportui naudos trijų aukštų autobusus
AA

Į tvarumą ir aplinkosaugą rimtai žvelgdama Klaipėda ėmėsi priemonių ir nusipirko tris trijų aukštų, 45 metrų ilgio keleivinius autobusus. Uostamiestis bus pirmasis Baltijos šalyse, keleiviniam miesto transportui naudosiantis tokį viešąjį transportą.

Šiuo metu nupirkti trys tokio aukščio autobusai. Jei idėja pasitvirtins, bus perkami dar dešimt.

Naujieji viešojo transporto autobusai į Klaipėdos gatves išriedės jau šią vasarą. Jiems numatytas maršrutas kryptimi Klaipėdos „Akropolis“ – Antroji Melnragė.

Vėliau ketinama įveiklinti maršrutą Klaipėda – Palangos oro uostas, nes šis oro uostas kenčia nuo didžiulės įvairių skrydžių krypčių apkrovos, keleivių gausos, todėl šie autobusai logistiškai išspręs susisiekimo problemą.

 

Kaip teigia miesto direktorius, autobusai pilnai elektriniai, todėl tausos gamtą.

Autobusus gamins Lietuvos startuolis, šiuo metu įsikūręs Doviluose.

Dėl didžiulio autobusų svorio bei gabaritų, į senamiestį jiems įvažiuoti bus draudžiama, turės judėti per aplinkelį, nes miesto širdyje pastatai ir taip jau aptrupėję, papildomos amortizacijos tiesiog neatlaikytų.

Naujieji autobusai stotelėse stovės po dvi minutes. Tokiu būdu bus stengiamasi surinkti pakankamą skaičių keleivių, kad maršrutas netaptų ekonomiškai nuostolingu.

Bus važiuojama ir savaitgaliais, naktimis, nes trečiajame aukšte įrengtos miegamosios vietos.

Kol kas tokiems autobusams Klaipėdoje dar nėra pritaikytos infrastruktūros, todėl jie laikinai bus parkuojami Klaipėdos vasaros koncertų estradoje. Tai neturėtų sudaryti sunkumų, nes didžiąją metų dalį ji yra neįveiklinta ir tuščia.

 

Su melagių diena, balandžio 1 -ąja!

Šiek tiek pajuokavome :)

Ikona, uždaryti