Grįžti
#Eismas

Mobilieji greičio matuokliai Klaipėdos apskrities keliuose vėl dirba pilnu pajėgumu

Mobilieji greičio matuokliai Klaipėdos apskrities keliuose vėl dirba pilnu pajėgumu
Data
2020-09-16
Autorius
Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas

Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas praneša, kad atlikus visus privalomus mobiliųjų greičio matuoklių, vadinamųjų trikojų, metrologinius patikrinimus, prietaisai vėl dirba pilnu pajėgumu. Per rugsėjo 12, 13 ir 14 dienas vykdytas priemones uostamiesčio gatvėse ir Klaipėdos bei Kretingos rajonų keliuose jais buvo užfiksuota 2118 greičio viršijimo atvejų.

Per Klaipėdos Kelių policijos rugsėjo 7–13 dienomis vykdytas policines priemones Klaipėdos ir Plungės miestuose, bei Klaipėdos ir Kretingos rajonuose, išaiškinti šeši neblaivūs vairuotojai. Dėl dviejų pradėti ikiteisminiai tyrimai – rugsėjo 9 d. apie  22.02 val., Plungėje., J. Tumo–Vaižganto g. sustabdyto automobilio „Nissan“ vairuotojui, gimusiam 1988 m., nustatytas 2,21 prom. neblaivumas, o  rugsėjo 12 apie  07.48 val. taip pat Plungėje., Tilžės g., sustabdyto automobilio „Volkswagen“ vairuotojui, 1984 m. gimusiam vyrui, nustatytas  1,82 prom. neblaivumas. Kitiems keturiems savaitgalį uostamiestyje įkliuvusiems įkaušusiems vairuotojams nustatytas neblaivumas svyruoja  nuo 1,35 prom. iki 0,46 prom. Dar trys patikrinti vairuotojai buvo vartoję alkoholio, tačiau leistinos normos neviršijo.

Nustatyti ir penki vairuotojai, transporto priemones vairavę neturėdami tam teisės. 2000 m. gimusiam automobilio „Audi“ vairuotojui ji yra atimta už anksčiau įvykdytus pažeidimus.  Klaipėdos rajone, kelyje Klaipėda-Kretinga, sustabdžius 1973 m. gimusį motorolerio vairuotoją paaiškėjo, kad jis ne tik kad nėra įgijęs teisės vairuoti, bet ir motorolerio nėra įregistravęs, neapdraudęs privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu ir neatlikęs jam privalomosios techninės apžiūros.  Plungėje be valstybinio numerio ženklo sustabdyto automobilio „Volkswagen“ vairuotojas, gimęs 2000 m., neturėjo teisės vairuoti,  nebuvo automobilio apdraudęs privalomuoju draudimu ir nesegėjo saugos diržo.

 

Per savaitę Klaipėdos Kelių policijos pareigūnai nustatė ir 401 kitą kelių eismo taisyklių pažeidimą. 163 vairuotojai kirto sankryžas degant draudžiamam šviesoforo signalui, 50 – nesustojo prie „Stop“ ženklo, esančio prie geležinkelio pervažų, 19 – neleistinai naudojosi mobiliaisiais įrenginiais, 14 – nesegėjo saugos diržų. Kelių eismo taisykles pažeidė ir 11 dviratininkų. Vienas iš jų buvo neblaivus – rugsėjo 11 d., apie 01.20 val., Klaipėdoje, Taikos prospekte sustabdytai, 2000 m. gimusiai paspirtuko vairuotojai nustatytas 0,5 prom. neblaivumas.  

Rankiniu greičio matuokliu pareigūnai užfiksavo 18 greičio viršijimo atvejų. Iš jų du, kai leistinas greitis buvo viršytas daugiau nei 50 km/h.