Lietuvos kelių policija perspėja nepamiršti apie lapkritį pradedančius galioti draudimus

Lietuvos kelių policija perspėja nepamiršti apie lapkritį pradedančius galioti draudimus
AA

Lietuvos kelių pareigūnai vairuotojams primena apie lapkričio mėnesį pradedančius galioti draudimus ir pataria pasikeisti padangas, neviršyti greičio bei atnaujinti vaistinėles.

Nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. šalyje draudžiama eksploatuoti motorines transporto priemones su vasarinėmis padangomis. Keliuose leidžiama važiuoti tik žieminėmis, demisezoninėmis arba dygliuotomis padangomis. 

Iki lapkričio 10 d. visi transporto priemonių vairuotojai turi pasikeisti vasarines padangas į žiemines. Už netinkamą padangų naudojimą skiriama bauda nuo 30 Eur iki 40 Eur.

Lapkričio mėnesį draudžiama eksploatuoti su vasarinėmis padangomis mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius, jeigu bent dalis važiuojamosios dalies, kuria važiuojama, yra apsnigta ar apledėjusi. Visiškai naudoti vasarines padangas draudžiama gruodžio–vasario mėnesiais.

Automobilio su dygliuotomis padangomis galas turi būti pažymėtas skiriamuoju ženklu – baltu lygiakraščiu trikampiu su raudonu apvadu ir padangos dyglio simboliu viduryje. Automobilių padangoms mažiausias keliamas reikalavimas – kad žiemą jų protektoriaus gylis nebūtų mažesnis nei 3 mm. Tačiau svarbu įvertinti ir tai, kiek laiko jau yra (ar buvo) naudojamos padangos, ir nepamiršti, kad protektoriaus gylis ne visada parodo tikrąją jų būklę – guma gali būti sukietėjusi ir praradusi reikalingas savybes.

Teisingai parinktos ir prižiūrimos padangos turi didelę įtaką eismo saugumui. Policijos pareigūnai pastebi, kad, iškritus pirmam sniegui ar susiformavus ledui, kurie vairuotojus dažnai užklumpa nepasiruošusius ir laiku nepasikeitusius padangų, padaugėja eismo įvykių ir nuvažiavimų nuo kelio. Šiais metais iki spalio 1 d. užfiksuota 316 atvejų, kai padangos naudojamos  netinkamai. 

Automobilių vairuotojai nuo lapkričio 1 d. iki kovo 31 d. automagistralėse ir greitkeliuose negali viršyti 110 km/val. leistino važiavimo greičio.

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, kad žiemos sezoną – lapkričio–kovo mėnesiais – keičiasi didžiausias leistinas važiavimo greitis. Automagistralėse ir greitkeliuose lengvųjų automobilių ir krovininių automobilių, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė negu 3,5 t, motociklų ir triračių vairuotojai gali važiuoti ne didesniu negu 110 km/val. greičiu, keliuose su asfalto ar betono danga – ne didesniu negu 90 km/val. greičiu, kituose keliuose – ne didesniu negu 70 km/val. greičiu.

Vairuotojai vaistinėles savo automobiliuose turės atnaujinti iki 2023 m. liepos 1 d. Pasikeitė pirmosios pagalbos rinkinio sudėtis – jame turi būti 2 turniketai.

Pasikeitus pirmosios pagalbos teikimo principams, atnaujinta pirmosios pagalbos rinkinio, skirto automobiliams ir geležinkelių transportui, sudėtis. Jame turės būti spaudžiamasis tvarstis, ledo maišeliai, 2 turniketai, skirti arteriniam kraujavimui stabdyti, ir vienkartinė veido kaukė, skirta gaivinimui (dirbtinio kvėpavimo atlikimui). Vairuotojai, turintys pirmosios pagalbos rinkinius, atnaujintus po 2019 m. sausio 1 d., turi papildyti juos 2 turniketais. Jei vaistinėlės rinkinys pirktas iki minėtos datos, vairuotojas privalo įsigyti naują rinkinį. Už turimą netinkamą pirmosios pagalbos rinkinį ar jo neturėjimą transporto priemonėje, vairuotojams taikoma administracinė atsakomybė – skiriama bauda nuo 10 Eur iki 12 Eur.

 

 

Nauja pirmosios pagalbos rinkinio sudėtis:

1. Sterilūs įvairių dydžių pleistrai.

2. Pleistras (ruloninis).

3. Sterilus spaudžiamasis tvarstis, kurio sterilus padelis ne mažesnis kaip 10 cm ilgio ir 10 cm pločio, pats tvarstis ne mažesnis kaip 15 cm pločio ir 180 cm ilgio.

4. Nesterilus tvarstis.

5. Palaikomasis trikampio formos tvarstis.

6. Pirmosios pagalbos žirklės.

7. Speciali antklodė, skirta paguldyti ar apkloti nukentėjusįjį, ne mažesnė kaip 130 cm pločio ir 200 cm ilgio.

8. Sterilus žaizdų tvarstis, ne mažesnis kaip 5 cm pločio ir 10 cm ilgio.

9. Vienkartinės medicininės pirštinės.

10. Vienkartinės apsauginės plėvelės ir (ar) pirmos pagalbos gaivinimo kaukės, skirtos dirbtiniam kvėpavimui atlikti.

11. Vienkartinis šalčio maišelis.

12. Turniketai (2vnt.), skirti stipriam (intensyviam) kraujavimui galūnėse (rankose, kojose) stabdyti.

13. Atmintinė (pirmosios pagalbos teikimo aprašymas arba atmintinė ir turniketo naudojimo taisyklės).