Inga Fontez-Sakurako – vizuali menininkė, choreografė ir režisierė
Phil Von – kompozitorius, muzikantas, dainininkas ir šokėjas-atlikėjas
Andrius Seliuta – video menininkas
Vilius Vilutis – šviesų dailininkas
Neringa Keršulytė – scenografė ir kostiumų dailininkė
Arvydas Gudas – fotografas ir grafinis dizaineris
Aktoriai/šokėjai:
Gustė Balčiūtė, Radvilė Bronušaitė, Kotryna Chruškova, Aidas Jurgaitis, Dovilė Klementjeva, Martynas Klementjevas, Aliona Kuriakina, Agnė Muralytė, Phil Von.
Šokio spektaklis „Meat Factory“ pagal Jaroslavo Melniko romaną „Maša, arba postfašizmas”
Rusijos fašistinių idėjų įsigalėjimas, karas Ukrainoje ir Gazos ruože, ekstremalių dešiniųjų pažiūrų partijų suaktyvėjimas Vakarų Europoje – nerimas dėl humanizmo krizės pastarųjų geopolitinių įvykių kontekste skatina ieškoti sudėtingesnės meninės kalbos išraiškos, keliančios esminius klausimus apie žmogiškumą. Šokio teatras „Okarukas“ kartu su Panevėžio teatru „Menas” pristato šokio spektaklį „Meat Factory“ pagal Jaroslavo Melniko romaną „Maša, arba postfašizmas”.
„Meat Factory” pasirodymo metu pasitelkiant kūno kalbą pasakojama pasroviui plaukusio propagandos skleidėjo Dimos transformacijos istorija - nuo nužmogėjusio ūkininko, kuris nesusimąstydamas skersdavo tvarte laikomus žmogaus pavidalo gyvulius (storus), iki vyro, pamilusio vieną iš jų - Mašą, ir rizikavusio savo gyvybe priešinantis nusistovėjusiai diktatūrai.
Spektaklis kuriamas fizinio teatro, šiuolaikinio šokio su butoh ir flamenko elemntais, bei performanso menui būdingo intnesyvaus veiksmo scenoje būdu, pasitelkiant eletroninę muziką, vokalą, šviesas ir kinematografines vaizdo projekcijas.
Spektaklis „Meat Factory“ nagrinėja šiandieną aktualius klausimus, kurie yra svarbūs norint identifikuoti ir išgryninti svarbiausias europietiškas vertybes – žmogaus orumą ir lygybę. Nagrinėdamas demokratijos ir laisvės sąvokas, spektaklyje keliami klausimai - kas yra žmogiškumo esmė, kokiomis aplinkybėmis įsigali žiaurumas bei totalitarizmas ir kaip tam galima pasipriešinti.
Romano autoriaus ir spetaklio kūrėjų nuomone, kiekviena tiesa šokiruoja, tad mūsų sąmonė priešinasi priimti tiesą. Gyvename žiauriame pasaulyje, o meno pašaukimas – sąžiningai tą žiaurumą parodyti. Patyrę šoką tampame gilesni ir sieloje įsižiebia šviesa.
Svarbu paminėti, kad spektaklio metu naudojamos intensyvios šviesų ir garso instaliacijos, kurių poveikis gali turėti įtakos jautresniems ar epilepsija sergantiems asmenims. Spektaklis žymimas N-18 ir rekomenduojamas suaugusiems.
Ko-produkcija su šokio teatru „Okarukas“.
Trukmė - 1 val. 30 min.