Nauja data! Gintaras Grajauskas „Mergaitė, kurios bijojo Dievas“

Nauja data! Gintaras Grajauskas „Mergaitė, kurios bijojo Dievas“
DĖMESIO!!!
Šis parodymas yra 2019 m. lapkričio 24 d. 17 val. turėjusio įvykti parodymo perkėlimas. Įsigijusiems bilietus į turėjusį vykti spektaklį galios tie patys bilietai šiame rodyme.

Paskutinį kartą scenoje!

Premjera 2010 06 08
2 dalių tragikomedija

Autorius Gintaras Grajauskas
Režisierius Jonas Vaitkus
Scenografas, šviesų ir kostiumų dailininkas Artūras Šimonis
Kompozitorius Gintaras Kizevičius

Vaidina:
Marija – Simona Šakinytė
Piršlys, Generalinis, Gydytojas – Vytautas Anužis
Senelis Jokūbas – Rimantas Pelakauskas
Senelė – Renata Idzelytė / Toma Gailiutė
Levutė – Sigutė Gaudušytė / Toma Gailiutė
Vincukas – Vidas Jakimauskas
Pirmas sanitaras – Edvardas Brazys
Antras sanitaras, Juozas, Pabrolys – Arnoldas Eisimantas
Studentas – Donatas Švirėnas
Vincė – Česlovas Judeikis
Petras – Vaidas Jočys
Antanas Gustaitis – Linas Lukošius

Trukmė: 2 val. 30 min.

Pagrindinė pjesės „Mergaitė, kurios bijojo Dievas“ herojė – Marija, pasakojanti savo nuotykingą ir nuotaikingą gyvenimą. Prisiminimų kaleidoskope keičiasi personažų galerija, pamažu įtraukdama žiūrovus į fantasmagorišką „tarsi-realybės“ atmosferą. Viskas lyg ir labai realu bei atpažįstama – tiek sovietmečio vaikystės istorijos, kuriose pirmąkart iškyla Marijos dievinamo lėktuvų konstruktoriaus Antano Gustaičio figūra, tiek šaržuota nuvorišų – „naujųjų lietuvių“ buitis. Tačiau ši atpažįstama realybė – kiek pasislinkusi, prisodrinta detalių, verčiančių suklusti, išplaunančių ribas tarp tikrovės ir sapno poetikos, tarp vizijų ir aktualijų. Kas iš tiesų vyksta? Marija – auka ar žudikė? Ką regime scenoje – vieno pamišimo istoriją, vartotojiškos visuomenės kritiką, trumpą Lietuvos – postsovietinės valstybės istorijos kursą? Ko gero, visa tai kartu – ir šį tą daugiau…
Epizodiškai pasirodantis, tačiau „raktinis“ pjesės „Mergaitė, kurios bijojo Dievas“ personažas – aviakonstruktorius, lietuviškų lėktuvų ANBO (akronimas – Antanas Nori Būti Ore) kūrėjas Antanas Gustaitis (1898-1941). Jis tarsi lakmuso popierius, leidžiantis gyviesiems pasitikrinti dar tebelikusias savo gyvybės ir tikrumo promiles, vaizduotės ir kūrybos galias.

Spektaklis, apdovanotas 17 prizų. Tarp jų – 3 Auksiniai scenos kryžiai.