Filmo „VARAU Į MIESTĄ“ peržiūra ir susitikimas su filmo kūrėja ir herojais

Filmo „VARAU Į MIESTĄ“ peržiūra ir susitikimas su filmo kūrėja ir herojais

Liepos 10 d. 18 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyks eksperimentinio meninio dokumentinio filmo „Varau į miestą“ peržiūra.

Ar mes gyvename mieste, ar miestas gyvena mumyse? Man miestas – ne namai, gatvės, medžiai, ne vieta, o žmonės. Klaipėda, miestas prie jūros, dažnai vilniečių ir kauniečių akimis, atrodo, kaip provincija, turinti unikalią specifiką. Tai – uostas, kultūros židinys, apsuptas nuostabios gamtos – parkų, pušynų, jūros.

Idėja, kurti filmą apie Klaipėdą, atėjo natūraliai. Jau anksčiau, vykdant Klaipėdos miesto savivaldybės finansuotą projektą „Je suis Žardė“ 2021–2022 metais, fiksavau Žardinininkų rajono gyventojus, jų pasakojimus. Filmo kūrimo procesas labai įtraukė ir pasiteisino.

Projektas buvo pristatytas „Žardėje“ ant pastatų sienų, o filmas rodytas buvusiose Lietuvos pašto patalpose, Klaipėdos senamiesčio Senajame turguje.

Važiuodama į miestą ar į gamtą mieste (į parkus, į Smiltynę) fiksavau unikalius Klaipėdos vaizdus, gamtą, žmones, veidus, įvykius, kultūrinius renginius. Maži video fragmentai, kaip mozaika, susidėjo į trumpo metro filmą. Filmo tikslas – savitai, „iš vidaus“ atskleisti miesto estetiką, miesto ritmą, gyvenimą, jo pulsą.


Renginio moderatorė – Algina Vainilavičienė.

Filmo autorė – Ingrida Mockutė-Pocienė.

Filmo herojai: Kęstutis Balčikonis, Remigijus Treigys, Roma Kačinskaitė, Vilma Talmontaitė, Monika Kavaliauskaitė, Barbora Tallat-Kelpšaitė, Audronė Zalumskienė.

Filmo trukmė: 15 min. 57 sek.

Filmas sukurtas igyvendinant projektą „ĮELEKTRINIMAS. KLAIPĖDOS KULTŪROS TINKLAI“.


Projektą įgyvendina Asociacija „Klaipėdos kultūros bendruomenė“
Projekto partneris Klaipėdos bendruomenių asociacija (KBA).
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

_________________

Informuojame, kad renginio metu gali būti fotografuojama ir filmuojama. Renginio dalyviai gali būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie bus skelbiami socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidoje.