Grįžti

TRANSLIACIJA INTERNETU | Žiemos kelionė

Renginio nuotrauka, TRANSLIACIJA INTERNETU | Žiemos kelionė

Koncertai

2021-01-30 18:30 val. Klaipėdos koncertų salė Internetinis puslapis -

Renginio aprašymas

Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistas Stein Skjervold (baritonas, Norvegija–Lietuva)
Programa: Franz Schubert

Nemokamai

Sausio pabaiga yra tinkamiausias metas suskambėti Franzo Schuberto vokaliniam ciklui „Žiemos kelias“. Ši jautri ir gili muzika perteikia kompozitoriaus išgyvenimus. Savo dainomis, sukurtomis pagal poeto Wilhelmo Müllerio eiles, jis atvėrė žmogaus sielą, meilės, svajų, netekties, liūdesio ir baimės pasaulį. Pats autorius pripažino, kad „tos dainos mane jaudina labiau negu bet kas, ką iki šiol esu parašęs“.
 
Be to, sausio 31-oji yra šio garsaus austrų kompozitoriaus gimtadienis. Ta proga Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas Mindaugas Bačkus nusprendė padaryti eksperimentą – vokalinį ciklą, originaliai sukurtą balsui ir fortepijonui atlikti styginių orkestro versijoje. „Mes radome šio kūrinio versijos styginių kvartetui partitūrą, kurią pakoregavome styginių orkestro sudėčiai. Nesu girdėjęs, kad anksčiau taip jis būtų atliktas“, – teigia Mindaugas.
 
Į žiemišką kelionę Klaipėdos kamerinis orkestras leisis kartu su Lietuvoje gyvenančiu norvegų baritonu Steinu Skjervoldu. Šis Schuberto ciklas laikomas didžiausio profesinio meistriškumo ir meninės brandos įrodymu, jį dainuoti ryžtasi tik subrendę vokalistai. Pasak M. Bačkaus, „su Steinu mane sieja ilgametis kūrybinis bendradarbiavimas. Nepaprastai svarbu, kad Lietuvoje kuria tokio aušto lygio menininkas. „Žiemos kelias“, mano nuomone, yra vienas artimiausių Steino sielai repertuaro kūrinių, itin svarbus jo muzikiniame gyvenime“.
Koncertą kviečiame nemokamai stebėti internetu Facebook arba Youtube platformoje.