Grįžti
Koncertai

ŠARMINGASIS OBOE D'AMORE | A.Puskunigis, Klaipėdos kamerinis orkestras

ŠARMINGASIS OBOE D'AMORE | A.Puskunigis, Klaipėdos kamerinis orkestras
2020-10-30 18:30 - 20:30 val. Klaipėdos koncertų salė, Šaulių g. 36, Klaipėda Internetinis puslapis Pirkti bilietus
Aprašymas

Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus  
Solistas Andrius Puskunigis (obojus, meilės obojus, Lietuva–Prancūzija)
Dalyvauja Celine Scibetta- Puskunigis (klavesinas, Prancūzija), Vincent Bernardth  (klavesinas, vargonai, Prancūzija), Parsival Castro (teorba, barokine gitara, Prancūzija)  Programa: Georg Friedrich Händel, Alfred Schnittke, Krzysztof Penderecki  

Šios programos idėją Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovui Mindaugui Bačkui pasiūlė  obojininkas Andrius Puskunigis. „Kiekvienas koncertas yra iššūkis man pačiam, tokių asmeniškų ar kūrybiškų pasirodymų metuose neturiu daug, todėl labai daug įdedu savęs ir stengiuosi, kad būtų kuo geriau. Labai smagu pasidalinti visa šita emocija su orkestru ir publika bei užfiksuoti kompaktinėje plokštelėje“, – teigia jau 20 metų Prancūzijoje gyvenantis talentingas atlikėjas. Koncertinė ir pedagoginė veikla Prancūzijoje bei Vokietijoje sudaro jo kasdienybės rutiną, o reti muzikiniai projektai gimtinėje būna tarsi gaivus oro gurkšnis.  

Kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru A. Puskunigis rengs koncertinę programą ir įrašys Georgo Friedricho Händelio kūrinių kompaktinę plokštelę, kurią ruošiasi išleisti Nyderlandų kompanija Briliant Classics. „Siekiu, kad kiekviename kompakte būtų meilės instrumentas oboe d'amore. Händelis meilės obojui neparašė nieko, todėl aš pats iš įvairių jo operos arijų padariau trijų dalių koncertą. Gražus, minkštas, melancholiškas, kontratenoriškas meilės obojaus tembras suvilioja – jis yra mano širdies instrumentas, – pasakoja A. Puskunigis. – Gal visa tai darome tam, kad esame estetai, menininkai, stengiamės parodyti eruditiškos muzikos grožį savo mokiniams, publikai, kolegoms ar pagaliau – patiems sau“.
 

Barokinės G. F. Händelio garsų girliandos obojui, klavesinui (juo gros Celine Scibetta-Puskunigis) ir styginiams koncerte bus supintos su šiuolaikinių autorių Alfredo Schnittke’s ir Krzysztofo Pendereckio kūriniais styginių orkestrui.