Grįžti

ŠVIESOTAMSOS SKAMBESYS | Petras Geniušas, Lina Damdrauskaitė, KKO

Renginio nuotrauka, ŠVIESOTAMSOS SKAMBESYS | Petras Geniušas, Lina Damdrauskaitė, KKO

Festivaliai

2021-09-25 18:30 - 20:00 val. Šaulių g. 36, Klaipėda Facebook puslapis

Renginio aprašymas

Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas ir solistas
Mindaugas Bačkus (violončelė)

Solistai: Lina Dambrauskaitė (sopranas), Petras Geniušas (fortepijonas)
Dalyvauja Ingrida Spalinskaitė-Kurienė (mušamieji)
Dirigentas Vilmantas Kaliūnas (Lietuva, Vokietija)
Programa:  Marius Baranauskas (premjera), Donatas Prusevičius (premjera Lietuvoje), Žibuoklė Martinaitytė, David Lang  

„Šviesotamsos skambesys“ – tai Klaipėdos kamerinio orkestro koncertinė programa, intriguojanti net keliomis premjeromis. Bendradarbiaujant su Lietuvos kompozitorių sąjunga bus pristatyta specialiai festivaliui sukurto Mariaus Baranausko kūrinio violončelei ir styginiams pasaulinė premjera. Taip pat bus atlikta Donato Prusevičiaus kūrinio „Hommage a Beethoven” styginių orkestrui lietuviškoji premjera.  

Pastaruoju metu bene dažniausiai pasaulyje minima kompozitorės Žibuoklės Martinaitytės pavardė.  Prieš porą metų festivalyje „Permainų muzika“ atlikęs jos naujo kūrinio „Sielunmaisema“ pasaulinę premjerą Klaipėdos kamerinis orkestras dabar pirmąkart Klaipėdoje įgarsins autorės opusą „Šviesotamsos trilogija“. Fortepijonui ir styginiams parašyto kūrinio solinę partiją gros charizmatiškasis pianistas Petras Geniušas.  

2017 metais į Klaipėdą buvo atvykęs garsus JAV kūrėjas Davidas Langas, prestižinės Pulitzerio premijos, „Grammy“ apdovanojimo laureatas. Šiemet „Permainų muzikoje“ vėl skambės gili ir emocionali jo kūryba. Tai “Prayers for night and sleep” sopranui, violončelei, mušamiesiems ir styginiams. Kūrinio solines partijas atliks nuostabioji Lina Dambrauskaitė (sopranas) ir Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas, originalaus meninio mąstymo violončelininkas Mindaugas Bačkus.  

Programai diriguos Vilmantas Kaliūnas. Hamburge ir Sarbriukene gyvenantis menininkas bendradarbiauja su įvairiais Vokietijos, Lietuvos ir kitų šalių orkestrais, tačiau su Klaipėdos kameriniu orkestru muzikuos pirmąjį kartą.